صندوق فقط ۱۰ هزار تومان پول دارد

صندوق فقط ۱۰ هزار تومان پول دارد

رییس انجمن موسیقی استان همدان با اشاره به فعالیت های انجام گرفته در این مجموعه از وضعیت نامطلوب تخصیص بودجه برای اجرای برنامه و دعوت از گروه های صاحب نام موسیقی در شهر همدان سخن گفت.
سیاوش دیهیمی رییس انجمن موسیقی استان همدان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت های پیش روی انجمن اینگونه توضیح داد: هر ساله با حضور تعدادی از هنرمندان موسیقی شهرهای مختلف استان با چنگ و دندان جشنواره موسیقی استان همدان را برگزار می کنیم که انصافا در حد و اندازه های خود، جشنواره قابل قبولی است. همین که سالانه این فرصت برای ما وجود می آید که سالی یک بار هنرمندان را دور هم جمع می کنیم به خودی خود اتفاق بسیار خوبی است که می تواند بیشتر از اینها مورد توجه قرار گیرد، اما مدتی است به دلیل محدودیتی که در بودجه داریم فضا به سمت و سویی رفته که برگزاری این رویداد هنری مهم استانی را در معرض خطر تعطیلی قرار داده است.
وی ادامه داد: ما غیر از برگزاری این رویداد استانی که جا دارد مسئولان انجمن موسیقی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه بیشتری به آن داشته باشند، کنسرت هایی را با حضور هنرمندان استانی برگزار می کنیم که انصافا این هنرمندان با توجه به بودجه کمی که در اختیار داریم با تمام وجودشان نسبت به برگزاری برنامه ها اقدام می کنند. اما تا کی می توانیم از جیب و با هزینه شخصی برنامه برگزار کنیم. شاید باورتان نشود اما هم اکنون موجودی صندوق انجمن موسیقی همدان به ۱۰ هزار تومان هم نمی رسد؛ موضوعی که ما پیش از این نیز با مدیران انجمن موسیقی در تهران و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان گذاشته بودیم اما اتفاقی نیفتاد.
رییس انجمن موسیقی استان همدان تاکید کرد: چندی پیش جلسه مشترکی همراه با روسای انجمن موسیقی استان ها در تهران داشتیم و وقتی از برخی دوستان پرسیدم که وضعیت بودجه و شرایط کاری آنها چطور است بسیاری از این دوستان از شرایط تا حدی ابراز رضایت می کردند اما نمی دانم چرا با اینکه بیست سال است با تمام قدرت برای برپایی فعالیت های موسیقی با چنگ و دندان کار می کنیم اما هنوز بودجه مهم ترین مشکل ماست. البته اخیرا بنده نامه ای به آقای جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی نامه ای نوشته و از ایشان خواسته ام تا در صورت امکان به ما کمک کنند.
دیهیمی در بخش پایانی صحبت های خود تصریح کرد: ما نزدیک به ۲ سال است که نتوانسته ایم دستمزد اعضای شورای موسیقی مان را به طور کامل پرداخت کنیم در حالیکه این حق الزحمه آنها رقم بالایی نیست. البته در این مدت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در حد توان خود حمایت هایی را از ما انجام داده اما واقعا کافی نیست. به هر ترتیب من امیدوارم مشکلات بودجه هر چه زودتر مرتفع شود که لااقل بتوانیم آیین نامه جشنواره استانی را ببندیم و فراخوان را برای حضور هنرمندان منتشر کنیم زیرا این خوب نیست که جشنواره های استانی در دقیقه نود مشخص شود که برگزار می شوند یا نه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *