آخر هفتهٔ موسیقایی در ارسباران

آخر هفتهٔ موسیقایی در ارسباران

روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری دو محفل مرتبط با موسیقی در فرهنگسرای ارسبارن برگزار خواهد شد.
روز پنجشنبه،‌ جلسه ای دیگر از محفل «عصر شعر و ترانه» برگزار می شود و روز جمعه نیز آیین رونمایی از کتابِ‌مسعود حبیبی، نوازندهٔ نامدار دف برپا خواهد بود.

** یکصد و سومین «عصر شعر و ترانه»
پنج شنبه، ششم خرداد ماه، یکصد و سومین نشست «عصر شعر و ترانه»، به مدیریت عبدالجبار کاکایی (شاعر و ترانه سرا)، با حضور شاعران و ترانه سرایان در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
در این برنامه، پس از آنکه شاعران جوان برگزیدهٔ ترانه ها و شعرهای خود را می خوانند، اثرهای آنان با حضور کارشناس و منتقد ادبی برنامه مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
یکصد و سومین نشست «عصر شعر و ترانه»، ساعت ۱۵ پنج شنبهٔ پیش رو در فرهنگسرای ارسباران، واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا برگزار می شود.

** رونمایی از «ریتم و دف»
فرهنگسرای ارسباران در روز جمعه نیز میزبان، دوستداران موسیقی و فرهنگ خواهند بود. کتاب «ریتم و دف»، اثر مسعود حبیبی (نوازندهٔ سرشناس دف)، جمعه، هفتم خرداد ماه، ساعت ۱۵ در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می شود.
کتاب «ریتم و دف»، که جلد یکم تا سوم آن به چاپ رسیده، مجموعه یی مشتمل بر هفت جلد کتاب آموزشی ساز دف همراه با قطعه ها، تمرین ها و اتودهای این ساز است.
مسعود حبیبی تاکنون با استادان بزرگی همچون مرحوم فرامرز پایور، مرحوم جلال ذوالفنون، مرحوم پرویز مشکاتیان و فرهاد فخرالدینی همکاری داشته است. وی همچنین در گروه هایی چون ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر سمفونیک صداوسیما، صبا، نوا، عارف، بیدل و شیدا نوازندگی کرده است.
حبیبی با تلفیق اصول علمی و هنری، شیوهٔ نوینی را برای نوازندگی ساز دف ابداع کرده و مجموعه کتاب های سه جلدی «شیوهٔ نوین دف نوازی» را به رشتهٔ تحریر درآورده است.
همچنین یک دورهٔ آموزشی هفت جلدی تألیف وی به ‌زودی به چاپ می رسد، که شیوهٔ نت‌نویسی این کتاب ها برای ساز دف شیوه‌یی تازه است که از تمامی ظرفیت های بالقوهٔ ساز و نوازنده بهره می برد و دیدگاه های گسترده یی را برای نوازندگان، چه در همراهی با ارکستر، چه در تکنوازی‌ها به ارمغان آورده است.
این هنرمند موسیقی بر اساس همین شیوه، به پرورش شاگردان زیادی همت گمارده است که هم اکنون عده زیادی از آنان در سراسر ایران و برخی نقاط دنیا به آموزش دف‌نوازی مشغول هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *