آخر هفته با موسیقی

آخر هفته با موسیقی

“نگاه” یگانه به وزارت کشور رسید

کنسرت بزرگ محسن یگانه در تهران برگزار می‌شود و خواننده آلبوم “حباب” و “نگاه ” ۳۰ مرداد در تهران روی سن می‌رود.

این کنسرت در سالن وزارت کشور برگزار شده و رهبر ارکستر طبق روال همیشگی علی ثابت است. در این کنسرت قطعات آلبوم جدید یگانه با عنوان “نگاه” اجرا می‌شود.

علی ثابت، وحید قاسمی، مجید برومند، سعید برادران، بابک مالکی فر، حسن فراهانی، حسین شرفی، بنیامین بیانی، عماد نکویی و رامین زواری اعضای ارکستر یگانه ر آ تشکیل می‌دهند.

تجربه‌ای دیگر از موسیقی بانوان در کنسرت دریا ولیلو

گروه موسیقی “دریای راز” به هنرمندی دریا ولیلو نیز روز ۳۱ مردادماه ماه امسال در یک کنسرت ویژه بانوان قطعاتی را با سبک الکترونیک پاپ اجرا می‌کند.

در این کنسرت که در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می‌شود گروه دریای راز به احتمال زیاد همچون کنسرت سال گذشته خود قطعات آخرین حضور، رؤیا، آرزو، ایران، ماهی کوچولو، دلکم، همزبون، انتظار، ماه، مرغ هوا، محلی و ستاره را برای بانوان علاقه‌مند به موسیقی پاپ اجرا خواهد کرد.

دریا ولیلو فارغ‌التحصیل رشته گرافیک، موسیقی محلی را نزد سیما بینا و موسیقی کلاسیک را نزد اساتیدی چون احمد پارسی، آریا زند، ژاسمن مارتورل (استاد کنسرواتوار پاریس) آموخته است.

موسیقی ” گمان” در نیاوران

در این کنسرت قطعاتی به نام‌های (مستانه شو)، (غم عشقت)، (روز و شب)، (دگر من نیستم)، (زمستان تنهایی)، (رو سر بنه به بالین) و یک قطعه به صورت بداهه برای علاقه‌مندان به موسیقی اجرا می‌شود.

در کنسرت “گمان”، محوریت بر خوانش صحیح اشعار است، در واقع آهنگساز در تلاش است تا القای مفاهیم شعری در یک موسیقی با کلام، با خوانش درست اشعار همراه باشد.

دیگر نوازندگان این گروه موسیقی عبارت‌اند از آزاده عظیمی و فراز کاویانی: تنبور، علیرضا مصدقی: تنبک، کوزه وکاخن، مهدی ملکی: دف، بندیر و محسن دایی نبی: خواننده.

کنسرت “گمان” به آهنگسازی فراز کاویانی و با صدای محسن دایی نبی سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ مردادماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

کنسرت ارکستر ملی با خوانندگان تازه

ارکستر موسیقی ملی به مدیریت هنری و رهبری فرهاد فخرالدینی در روزهای ۲۹ و ۳۰ مردادماه در تالار وحدت با اجرای قطعاتی جدید روی صحنه می‌رود. در این اجرا هنرمندانی چون حمیدرضا نوربخش و رشید وطن‌دوست خواننده، استاد محمد اسماعیلی تک‌نواز تنبک، سعید ثابت تک‌نواز سنتور و حبیب جدیری تک‌نواز ویولن ارکستر موسیقی ملی را همراهی می‌کنند.

در این ارکستر به مانند دو دوره اجرای قبلی، همایون رحیمیان به عنوان کنسرت مایستر حضور دارد. ارکستر موسیقی ملی در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری از ساعت ۲۱:۳۰ روی صحنه تالار وحدت می‌رود.

رسیتال ویولن، پیانو پدرام فریوسفی و بهنام ابوالقاسم

این اولین برنامه از مجموعه‌ای است که این دو هنرمند قصد دارند به عنوان “رسیتال ویولن و پیانو” برگزار کنند.

قطعات “سونات شماره یک برای ویولن و پیانو” از بتهوون، “اسکرتسو” از برامس، “سونات شماره ۳ برای ویولن و پیانو” از ادوارد گریگ، قطعاتی از بلوخ و وینیافسکی و قطعه “رقص‌های رومانیایی” رپرتوآر اجرایی این رسیتال خواهد بود که از نظر تکنیک نوازندگی و بیان درست موسیقایی، قطعات چالش‌برانگیزی محسوب می‌شوند.

تمام بلیت‌های این اجرا برای روز پنجشنبه به فروش رفته اما این رسیتال به همین‌جا ختم نمی‌شود و آن‌ها تصمیم دارند اجراهای دونفره‌شان را ادامه دهند و در حال تدارک توری در شهرستان‌ها هستند. این تور شامل پکیجی است که هم شامل کنسرت می‌شود و هم مستر کلاس‌های آموزشی برای نوازنده‌های پیانو و ویلن که پیش از ماه‌های محرم و صفر برگزار خواهد شد.

رسیتال ویولن و پیانو به نوازندگی پدرام فریوسفی و بهنام ابوالقاسم روز پنجشنبه ۲۹ مردادماه ساعت ۹ شب در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

همنوازان سایه با مهر به نیاوران می‌آیند

نیاوران گروه همنوازان سایه با هدف گسترش ارتباطات و فعالیت‌های مختلف در زمینه موسیقی اصیل ایرانی شکل گرفت. اجرا در فرهنگسرای نیاوران اولین کنسرت این گروه است که در دو بخش برگزار می‌شود. هر دو بخش این کنسرت به بازسازی آوازهای اقبال آذر در کنار دو پیش‌درآمد از مختاری و شهنازی اختصاص خواهد داشت. همچنین دو تصنیف خاوران و عراق از ساخته‌های امیر ذاکر زاده است که از آلبوم “هر که در این حلقه نیست ” در کنار دو تصنیف مخالف و سه‌گاه از آلبوم “آتش و خاک” در این کنسرت نواخته می‌شود.

نوازندگان گروه همنوازان سایه عبارت‌اند از: زمان خیری: نی، محمدباقر زینالی: کمانچه، یاشار مهاجری: سنتور، سعید جلالیان: تمبک، محمدامین اکبرپور: تار و امیر ذاکر زاده: خواننده.

کنسرت گروه همنوازان سایه پنجشنبه ۲۹ مردادماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

کنسرت آذری باکویی گروه قناری در نیاوران

در این کنسرت نوازندگانی همچون معصومه کریمی، المیرا داوری اسکویی، فریه بدیر اوا و آل لادا با نواختن سازهای کمانچه، دف، گارمن و ساز (سازی شبیه تار) قنیره محمداوا را همراهی می‌کنند.

گروه آذری باکویی “قناری” از ۲۵ سال پیش در کشورهای گرجستان، آذربایجان، ازبکستان، روسیه و ایران فعالیت هنری داشته و با استقبال مخاطبان در این کشورها مواجه گردیده است.

سیز سلام گتیر میشم، شانه شانه، پنجره دن داش گلیر، اِویم کوزسن، بیاض گجلر، قاچاق نبی، آذربایجان مارالی، خاطر لامنه، کروان کروان، قمریم، اله بندم، ساره کوینه، یخ دیسن، سودان گلن سورمله گز، آنام منم، آلمانه آتم خارالا، آنا جان اسامی قطعاتی است که گروه قناری در این کنسرت برای علاقه‌مندان به موسیقی آذری اجرا می‌کند.

کنسرت آذری باکویی گروه ” قناری” جمعه ۳۰ مردادماه ساعت ۱۴ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران ویژه بانوان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت این برنامه می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

رسیتال حسین درست‌پور در رودکی

حسین درست‌پور رسیتال قطعات کلاسی با گیتار را در تالار رودکی روی صحنه می‌برد.

در این کنسرت او به اجرای آثاری از باخ، اسکارلاتی، تارکا، آلبنیز، گرانادوس، باریوس، ویلالوبوس و کوشکین می‌پردازد.

این کنسرت روز جمعه ۳۰ مردادماه در تالار رودکی در یک سئانس در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

“مهمانی کوچک” علی قمصری تمدید شد

تازه‌ترین اثر علی قمصری برای چهارمین شب در تالار رودکی روی صحنه خواهد رفت.

این کنسرت که پیش‌تر قرار بود در سه سئانس و در روزهای ۳۱ مردادماه، ۵ و ۶ شهریورماه برگزار شود، برای چهارمین شب تمدید شد. فروش بلیت “مهمانی کوچک” برای تاریخ ۷ شهریورماه، از ساعت ۲۰ دوشنبه ۲۶ مردادماه آغاز خواهد شد.

در این کنسرت که با صدای پوریا اخواص روی صحنه خواهد رفت، هاله سیفی‌زاده و بهرخ شورورزی با اخواص هم‌آوا خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *