آلبوم ˝تلخند˝ به بازار آمد

آلبوم ˝تلخند˝ به بازار آمد

مراسم رونمایی “تلخند” نخستین آلبوم رسمی علی‌رضا شایان جمعه دوم مهرماه در سالن آمفی‌تئاتر سرای محله شهرآرا برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر علی‌رضا شایان به عنوان خواننده آلبوم “تلخند”، مهشاد عرب به عنوان ترانه‌سرای تمامی قطعات این آلبوم، کیارش حسن‌زاده تهیه‌کننده شرکت آوای مهر میهن و همچنین دانیال شهرتی آهنگساز این آلبوم موسیقی نیز در مورد مجموعه تولیدی‌شان صحبت کردند.

در شروع مراسم رونمایی آلبوم “تلخند”، علیرضا شایان درباره نخستین آلبوم رسمی‌اش گفت: من در ابتدا می‌خواهم آلبوم “تلخند” را به روح پدر عزیزم و همچنین به مقدم مادر مهربانم تقدیم کنم. “تلخند” شنبه سوم مهرماه منتشر می‌شود و من حالا باید بگویم که این آلبوم از ابتدا ۹ قطعه داشت و عنوان اولیه آن “دنیای بی‌مرز” بود. اخیراً اثر دنیای بی‌مرز از آلبوم کنار گذاشته شد و “تلخند” با ۸ قطعه مجوز گرفت. امیدوارم که مخاطبان موسیقی این آلبوم را تهیه کرده و از شنیدن آن لذت ببرند.

سپس کیارش حسن‌زاده تهیه‌کننده آلبوم در مورد همکاری خود با شایان و علت کنار گذاشتن قطعه “دنیای بی‌مرز” چنین توضیح داد: علی‌رضا شایان انسان بی‌ادعایی است و از همین‌جا اعلام می‌کنم که احتمال برگزاری کنسرت او در سال آینده وجود دارد. صادقانه بگویم که علت کنار گذاشتن قطعه دنیای بی‌مرز از آلبوم “تلخند”، مجوز نگرفتن آن بود و از آن‌ جایی که ما برای انتشار این آلبوم عجله داشتیم، ناچاراً قطعه “دنیای بی‌مرز” را کنار گذاشتیم تا ببینیم که در آینده سرنوشت این اثر چه می‌شود.

مهشاد عرب ترانه‌سرای قطعه آلبوم “تلخند” نیز شخص دیگری بود که بعد از خواندن “ترانه دنیای‌ بی‌مرز”، در مورد این ترانه و آلبوم “تلخند” این‌گونه اضافه کرد: تولید آلبوم “تلخند” حدوداً دو سال به طول انجامید که متأسفانه در نهایت نسبت به ترانه “دنیای بی‌مرز” کم‌لطفی شد و آن را از آلبوم “تلخند” کنار گذاشتند.

دانیال شهرتی آهنگساز چند قطعه از آلبوم اول علی‌رضا شایان نیز درباره همکاری‌اش با این خواننده جوان گفت: من بی‌دردسرترین همکاری ممکن را با علی‌رضا شایان داشتم. او صدای بسیار خاصی دارد و یکی از برترین ویژگی‌هایی که در کار شایان وجود دارد آن است که صدایش کپی نیست و آهنگ‌های خوانندگان خارجی را هم کاور نمی‌کند. متأسفانه امروزه ۷۰ درصد آلبوم‌های بازار موسیقی ما کاور هستند که این اتفاق بسیار نگران کننده است.

در پایان کیارش حسن‌زاده در مورد فعالیت‌های دیگر‌ خود در شرکت آوای مهر میهن نیز توضیحاتی ارائه داد و گفت: ما خودمان یک کمپانی داریم که مدت زمانی است به همراه دانیال شهرتی و همکاران دیگرمان، آلبوم‌های موسیقی تولید کرده و از طریق آن منتشر می‌کنیم. طی هفته اخیر در شش روز سه آلبوم از کمپانی ما منتشر خواهد شد که آلبوم “تلخند” یکی از آن‌هاست و دو آلبوم دیگر، آلبوم بی‌کلام دانیال شهرتی و آلبوم “تأثیر مثبت” حسین نجفی هستند. همچنین اگر خدا بخواهد تا آخر امسال سورپرایزهای دیگری نیز خواهیم داشت.

شهرتی هم در مورد همکاری گروهی مداوم خود با کیارش حسن‌زاده گفت: تیم بودن با مافیا متفاوت است چرا که یک تیم، بقیه را می‌پذیرد اما در مورد مافیا ابداً این‌گونه نیست.

در این مراسم پرستو صالحی، شراره رخام، حسین نجفی و اعضای خانواده علی‌رضا شایان به عنوان مهمانان ویژه همراه با برخی از علاقه‌مندان موسیقی در سالن سرای محله شهرآرا حضور یافته بودند.

آلبوم موسیقی “تلخند” حاصل همکاری آهنگسازانی نظیر دانیال شهرتی، مهدی بابایی، محمدرضا خندان، بابک برهانی و رضا احمدی با شایان است و تمامی ترانه‌های آن را مهشاد عرب سروده است. همچنین مهدیه عرب نیز به عنوان مدیر هنری این آلبوم، در کنار سایر اعضای آن حضور داشته است.

“سکوت”، “تلخند”، “بانو”، “دو نفره” و “حس مثبت” نام برخی از قطعات نخستین آلبوم رسمی علی‌رضا شایان هستند که از صبح روز شنبه سوم مهرماه به تهیه‌کنندگی کیارش حسن‌زاده و همت شرکت آوای مهر میهن در سراسر کشور منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *