آلبوم “اورمودان گلن سسلر” در اجلاس بین‌المللی موسیقی ترکیه معرفی می‌شود

آلبوم “اورمودان گلن سسلر” در اجلاس بین‌المللی موسیقی ترکیه معرفی می‌شود

رئیس حوزه هنری آذربایجان‌غربی گفت: آلبوم موسیقی “اورمودان گلن سسلر” در اجلاس بین المللی موسیقی عاشیقی ترکیه به مدت دو روز معرفی می شود.

علیرضا نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه با اشاره به معرفی آلبوم موسیقی “اورمودان گلن سسلر” در اجلاس بین‌المللی موسیقی عاشیقی ترکیه اظهار داشت: مجموعه آلبوم موسیقی عاشیقی “اورمودان گلن سسلر” از تولیدات واحد موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی است.

وی گفت: این آلبوم از ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری به مدت دو روز در اجلاس بین المللی موسیقی عاشیقی ترکیه معرفی می شود.

نوروزی با بیان این که اجلاس بین المللی با حضور هنرمندان و سخنرانان ۱۲ کشور جهان برگزار می‌شود افزود: ایران، آذربایجان، چین، ترکیه، ترکمنستان، قبرس، گرجستان، ازبکستان، قزاقستان و قرقیزستان از جمله کشورهایی هستند که موسیقی عاشیقی را در شهر گیرسون ترکیه بررسی می‌کنند.

وی بیان کرد: درآلبوم موسیقی اورمودان گلن سسلر “نغمه های اورمیه”، مکتب موسیقی عاشیقی ارومیه در قالب ۵۴ مقام، با هدف حفظ و صیانت از موسیقی اصیل و فولکلور شهرستان ارومیه گنجانده شده و نیز این  آلبوم به عنوان سوغات فرهنگی این شهرستان تاریخی  در ترکیه ارائه می‌شود.

رئیس حوزه هنری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: مکتب موسیقی عاشیقی ارومیه از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین سبک‌های موسیقی عاشیقی در جهان است که ریشه در آداب و رسوم و فرهنگ غنی آذربایجان دارد و به عنوان میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت ملی شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *