آلبوم جدید حمیدرضا نوربخش و نوید دهقان در صف انتشار

آلبوم جدید حمیدرضا نوربخش و نوید دهقان در صف انتشار

نوید دهقان سرپرست گروه موسیقی «قمر» که چندی است آلبوم «از جان و از دلِ» او با صدای سالار عقیلی منشتر شده، روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا از جدیدترین فعالیت های موسیقایی خود با همراهی گروه «قمر» گفت.
وی افزود: آلبوم تازه گروه «قمر» اثری است با نام «در آتش آوازها» با صدای حمیدرضا نوربخش که بهداد بابایی نیز در این اثر تکنوازی سه تار را عهده دار بوده است.
آهنگساز آلبوم «در آتش آوازها» ادامه داد: همه مجوزهای این آلبوم صادر شده و این مجموعه آماده عرضه است اما منتظر هستیم مدتی از عرضه آلبوم «از جان و دل» که حاصل همکاری بنده و گروه «قمر» با سالار عقیلی است، بگذرد تا بتوانیم در زمان مناسب، احتمالاً در زمستان، آلبوم «در آتش آوازها» را منتشر کنیم.
وی درباره شعرهای به کارگرفته شده در آلبوم «در آتش آوازها» گفت: شعرهای این مجموعه هم از آثار شاعران کهن و هم از سروده های معاصران برگزیده شده است. در این آلبوم شعرهایی از فخرالدین عراقی، سیمین بهبانی و شیدای گیلانی اجرا شده است.
دهقان همچنین افزود: این آلبوم در مایه همایون مرکب اجرا شده و دارای هفت قطعه است، که به همت مؤسسه ایران گام منتشر خواهد شد.
این آهنگساز و نوازنده ی کمانچه درباره ترکیب نوازندگان گروه «قمر» که در ضبط آلبوم تازه این گروه حضور داشته اند، گفت: ترکیب نوازندگان گروه «قمر» را در این آلبوم، همان نوازندگانی تشکیل داده اند که در آلبوم «از جان و از دل» نیز حضور داشته اند و این ترکیب هیچ تغییری نکرده است.
در آلبوم «از جان و از دل» نوید دهقان (کمانچه)، بهزاد رواقی (تار)، حمید بهروزی نیا (تار)، علیرضا گرانفر (سنتور)، بابک غسّالی (عود)، شاهین صفایی (بم تار)، حسین محمد حسینی (نی)، نسیم اربابی (کمانچه)، سارا هستی (کمانچه)، نیلوفر شهبازی (کمانچه آلتو)، مهزاد خردمند (کمانچه آلتو)، فرهاد صفری (تنبک و باژنگ) و شهریار نظری (دف و دایره) نوازندگی کرده بوده اند.
نوید دهقان و گروه «قمر»، پیش از این کنسرت هایی را با حضور حمیدرضا نوربخش برگزار کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *