آلبوم ستاره های رقصان منتشر شد

آلبوم ستاره های رقصان منتشر شد

آلبوم موسیقی «ستاره های رقصان»، اثری است بی کلام که در آن، یک پیانو نواز ۱۶ ساله، مجموعه یی از آهنگ های ساختهٔ کاظم پوره را اجرا کرده است.

آلبوم «ستاره های رقصان»، به آهنگسازی کاظم پوره و نوازندگی کیمیا صالحی منتشر و روانهٔ بازار موسیقی شد.

این آلبوم تکنوازی های پیانوی کیمیا صالحی، پیانو نواز نوجوان، را در بر می گیرد. صالحی در این آلبوم ۱۷ آهنگ از ساخته های کاظم پوره را اجرا کرده است؛ که این ۱۷ قطعه عبارت است از:
«والس قناری»، «خواب کودکانه»، «روز خوب»، «والس کوچولوها»، «والس تنهایی»، «والس بلدرچین»، «رقص با عروسک»، «گلدونه ها»، «والس باران»، «باغ پرندگان»، «نارنج و ترنج»، «ستاره های رقصان»، «والس انتظار»،‌ »بالارو» (موسیقی محلی)،‌ »شبی که با هم گریستیم»، «بیو بریمش» (موسیقی محلی) و «والس پروانه ها».
آهنگ های آلبوم «ستاره های رقصان» متنوع است و با یکدیگر تفاوت ساختاری دارد، به گونه یی که گروه های سنی مختلف از کودکان و نوجوانان و جوانان تا بزرگسالان می توانند از آن بهره ببرند.

دایرهٔ مخاطبان این اثر می تواند هم کسانی را در بر بگیرد که نوازنده و هنرجوی پیانو هستند و هم افرادی را شامل می شود که تنها در پی لذت بردن از شنیدن موسیقی هستند.

کیمیا صالحی، تکنواز این اثر، هنرجوی شانزده ساله یی است که به باور آهنگسازِ این مجموعه، تکنیکِ نواختن را با حیثیت و اخلاق هنری خویش آمیخته است.

کاظم پوره، آهنگساز آلبوم «ستاره های رقصان» متولد ۱۳۴۳ در شهرستان امیدیه است. وی آهنگسازی را نزد استادان حسین دهلوی، مصطفی کمال پورتراب و فرهاد فخرالدینی آموخته است. این آهنگساز که در زمینهٔ پژوهش های موسیقایی نیز فعال است، تا کنون دو کتاب «موسیقی و ترانه های بختیاری» و «هویت موسیقی شوشتر» را منتشر کرده است.

آلبوم موسیقی «ستاره های رقصان» به تهیه کنندگی مهدی صالحی و به همت مؤسسهٔ «رهپویان پردیس هنر» منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *