آلبوم علی اسدی رونمایی شد

آلبوم علی اسدی رونمایی شد

مراسم رونمایی آلبوم “بزن بریم” با صدای علی اسدی در حالی برگزار شد که این آلبوم بعد از ماه مبارک رمضان روانه بازار موسیقی خواهد شد.

در ابتدای این نشست، علی اسدی در خصوص جزئیات این اثر، اظهار کرد: آلبوم “بزن بریم” به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند سلیقه هر مخاطبی را برآورده کند، اما سبک بیشتر قطعات آن موسیقی پاپ است و سعی شده تنوع خوبی داشته باشد.

وی افزود: قابلیتی که آقای شروین شناسی آهنگساز آلبوم “بزن بریم” داشت و ترانه‌های خوب آقای خوشبخت به این اثر کمک زیادی کرد و تمام سعی و تلاش ما بر این بوده که آلبوم مورد قبول مخاطبان خود قرار بگیرد.

این خواننده تصریح کرد: این آلبوم شامل ۱۰ قطعه می‌شود که حدود دو سال ونیم کار روی آن زمان برد تا تکمیل شود. ما سعی کردیم با توجه به سلیقه مخاطب امروز موسیقی کارهای جدیدی در این آلبوم انجام دهیم و در خصوص بعضی قطعات نوآوری‌هایی داشته باشیم. ضبط قطعات در استودیو پاپ و استودیو ره انجام شد.

وی ادامه داد: سبک اصلی خود من موسیقی سنتی است و من سال‌هاست موسیقی سنتی و آواز سنتی را نزد اساتید بزرگی چون استاد جواد جواهری و هنگامه اخوان گذرانده‌ام ولی به خاطر سلیقه مخاطب و همراه شدن تعداد بیشتری از سلیقه‌ها سعی کردیم این آلبوم را به سمت موسیقی پاپ ببریم.

اسدی درخصوص آلبوم بعدی خود که در دست تولید و انتشار دارد، بیان کرد: آلبوم بعدی من به اسم “مجنون” مراحل پایانی آماده‌سازی خود را طی می‌کند و فکر می‌کنم در تا پایان تابستان آماده انتشار شود، برخی از قطعات این آلبوم در سایت خود من قابل دسترسی است و مخاطبان موسیقی می‌توانند از طریق فضای مجازی آن کارها را گوش بدهند. در این آلبوم ما سعی کردیم موسیقی سنتی را به روز کنیم و تنظیم‌های جدیدی در آن ایجاد کرده‌ایم و انشا الله به سبک دیگری هم روی خواهیم آورد.

وی عنوان کرد: سلیقه بازار بر روی آلبوم اول تأثیرگذار بود ولی در آلبوم بعدی موسیقی سنتی مدرن را می‌شنویم. در آلبوم دوم هم شروین شناسی به عنوان آهنگساز حضور دارند و یک سبک موسیقی تلفیقی را هم در این آلبوم داریم. تعریف از خود نباشد ولی برای تجربه در این آلبوم بحث توانمندی اهمیت ویژه‌ای دارد. ما سعی کردیم در آلبوم اول سلیقه بازار را در نظر بگیریم ولی در آلبوم بعدی بیشتر به دغدغه‌های شخصی خود توجه می‌کنم.

خواننده آلبوم “بزن بریم” در توضیح سبک موسیقی سنتی مدرن که به آن اشاره کرد، گفت: در سبک سنتی به این شکل بوده است که ما تنظیم کامپیوتری با نرم‌افزارهای به‌روز در موسیقی سنتی نداشتیم. مجموعه‌ای از سازهای سنتی چون تار، سنتور، کمانچه و … بوده که همه یک چیز را می‌نوازند. ما تم را به کار اضافه کردیم و سعی کردیم این موسیقی با رعایت اصول و قوانین جوان‌پسند نیز باشد. ما در این آلبوم سعی کردیم در هر ترک یک ساز سنتی را داشته باشیم که به خوبی شنیده شود تا اینکه در گروه‌نوازی‌ها گم شود.

وی با تأکید بر موسیقی سنتی ایران و قدمت آن اشاره کرد: همه می‌دانیم که موسیقی سنتی در رگ و ریشه همه ایرانیان است و در مجموع همه کار ایرانی را دوست دارند. من معتقدم کسی که موسیقی سنتی کار می‌کند می‌تواند وارد موسیقی پاپ هم شود و پاپ بخواند، ولی کسی که پاپ می‌خواند سخت می‌تواند موسیقی سنتی کار کند. هر کسی که در موسیقی سنتی می‌خواند به نوعی مدیون استاد شجریان است و حتی اگر در کلاس‌های ایشان شرکت نکرده باشد شاگرد ایشان محسوب می‌شود.

آلبوم “بزن بریم” با صدای علی اسدی به آهنگسازی و تنظیم شروین شناسی و رضا خوش بطن، فروزان احمدی و فاطمه خاندانی ترانه‌های آن را سروده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *