آلبوم پرده پندار ۲۸ خرداد منتشر می‌شود

آلبوم پرده پندار ۲۸ خرداد منتشر می‌شود

نخستین آلبوم مستقل امیر آرتا با عنوان «پرده پندار» ۲۸ خرداد روانه بازار می‌شود.

 تهیه‌کننده‌ این آلبوم نشر آوای ماندگار ماد است و مراسم رونمایی از آن روز ۲۸ خرداد در کتابفروشی نشر چشمه برگزار خواهد شد.

محمدرضا مقیمی نژاد مدیر برنامه های این خواننده می‌گوید: این آلبوم با صدا و آهنگسازی امیر آرتا در سبک پاپ و بر روی اشعار شاعرانی مانند رحیم معینی کرمانشاهی، بیژن ترقی، فروغ فرخزاد،  گلچین گیلانی و شهپر تواضعی ساخته شده است و البته دو قطعه از این مجموعه از ساخته های استادان فقید حسن لشکری و رضا یاوری است.

مقیمی نژاد درباره تنظیم کنندگان این اثر موسیقایی هم می‌گوید: تنظیم قطعات بر عهده استاد ناصر چشم آذر، مازیار شهسواری، آیدین نیکومرام، محمد عباسی، فرشاد عنایتی و امیر آرتا است. اسامی قطعات به ترتیب آلبوم  بزن ای دل، غم مخور، سازش،  پرده پندار،  کودکی،  در دیار تو،  صبر،  دوست داشتن و تنهاترین است.

امیر آرتا درباره تجربه موسیقایی‌اش در این آلبوم و زمینه‌های شکل گیری چنین بیانی می گوید: با توجه آنکه در محضر مادری نقاش ،  شاعر پیشه و هنرمند رشد کردم ، گرایش و علاقه ام به موسیقی عجیب نبود. در اوایل دهه هشتاد آهنگسازی را شروع کردم که دوری از پایتخت و نزدیک به هشت سال زندگی در جزایر جنوب کشور امکان و مجال  انتشار و شنیده شدن این قطعات را نداد. در واقع قطعات آلبوم پرده پندار عموما ساخته همان دوران است و با توجه به آنکه دو آلبوم دیگر در دست انتشار دارم ، فضا و حال و هوای این سه آلبوم با یکدیگر کاملا  متفاوت است.

او همچنین درباره گرایشش به نوع خاصی از ترانه ها توضیح داد: به شخصه شعر و ترانه ای را برای ساخت یک قطعه مناسب می‌دانم که بدون هیچ سازی از خواندن آن لذت برده و بشود با آن ارتباط برقرار کرد. که خوشبختانه در این مورد منابع ناب و غنی در زبان و ادبیات فارسی کم نداریم.

مراسم رونمایی آلبوم پرده پندار روز جمعه ٢٨ خرداد از ساعت ٢٠ الی ٢٢ در کتابفروشی نشر چشمه واقع در شهرک غرب خیابان دادمان خیابان درختی تقاطع فخار مقدم و حافظی پاساژ آرن برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *