آلبوم گروه راک سه نقطه رونمایی شد

آلبوم گروه راک سه نقطه رونمایی شد

جشن امضاء و رونمایی آلبوم موسیقی ˝جایی برای همیشه˝ عصر امروز ۳۱ تیرماه در مرکز موسیقی بتهوون با حضور تعدادی از هنرمندان و اعضای گروه موسیقی سه نقطه برگزار شد.

کیان شمس،آهنگساز این گروه درباره روند تولید این اثر گفت: ما در سال ٩٣ شروع به ضبط آلبوم جایى براى همیشه کردیم که از لحاظ سبکى در شاخه‌ی آلترنیتیو راک قرار می‌گیرد.

وی درباره سبک آلترنیتیو اینگونه توضیح داد: آلترنیتیو در کلمه به معناى “جایگزین” هست و آلترنیتیو راک، شاخه اى از راک هست که در دهه ٨٠ میلادى با تأثیر از punk rock شکل گرفت و در دهه ٩٠ کاملاً شناخته شد و جایگزین راک کلاسیکى شد که اون دوران در جامعه جریان داشت.

وی ادامه داد: این سبک که از موسیقیِ مستقل (indie music) بیرون اومده، توسط گروه‌هایی شکل گرفت که نمی‌خواستند با label هاى معروف قرارداد ببندند و می‌خواستند تغییرى توى موزیکِ راک ایجاد کنند که استفاده از صداهاى hardcore و گاهى استفاده از یازهاى مختلف از جمله سازهاى بادى از جمله اون تغییرات هستند.

شمس با اشاره به اینکه هم اکنون مشغول ضبط آلبوم گروه هستنید است،از کنسرت آینده گروه سه نقطه در فرهنگسرای نیاوران خبرداد و خاطرنشان کرد:این کنسرت قرار است ۲۹ شهریور در فرهنگسرای نیاوران برگزار شود و امیدوارم روزی برسد که موسیقی گروه ما نه تنها توسط موسیقی بازها بلکه توسط مردم عادی هم شنیده شود.

وی ادامه داد: ما سعى کرده‌ایم که از صداهاى جدید براى فضاسازی‌ها استفاده کنیم، سعى کرده‌ایم که آواها و ملودی‌های غربى و شرقى را با صداهاى الکترونیک با هم ادغام کنیم، از ملودى وکال هاى جدیدترى استفاده کنیم، نمی‌خواستیم یک راک کلیشه باشیم، براى همین در قسمت‌های تک نوازى از صداهاى همیشگى استفاده نکردیم، در بعضى از آهنگ‌ها به فضاسازى، نسبت به وکال و تکنیک‌های نوازندگى فردى ارجعیت دادیم، و یا در واقع، سعى کردیم احساس و هارمونى آهنگ را فداى به نمایش گذاشتن تکنیک‌ها و تکنوازى ها نکنیم، به اشعار و کلامى پرداختیم که شاید کمتر به آن‌ها پرداخته شده است، سعى کردیم امضاى خود روى آهنگ‌هایمان داشته باشیم یا در واقع همه افراد سعى کردیم سبک خاص خود را داشته باشیم چه خواننده و چه نوازنده‌ها ولى در عین حال به فکر ایجاد هارمونى در این میان باشیم، شاید همین دلیل باعث ایجاد یک فضاى منحصر به فرد شده باشد.

“آلبوم جایی برای همیشه “شامل ۱۰ قطعه موسیقی با عناوینی چون تو،دیوار،صورت‌های سرد،دور شو،جایی برای همیشه،همسایه من،جاذبه،پژواک،دوباره و … است و کلام این آلبوم با فکر و رأی اعضای گروه به صورت خرد جمعی انتخاب شده است.

گروه موسیقی راک “سه‌نقطه” در سال ۱۳۹۱ با حضور کیان شمس و آرش رستمی بنیان نهاده شد و در سال ۱۳۹۲ با اضافه شدن هنرمندانی چون سروش اعتصامی، عطا تاسه و آریا ضمیری، پنجره جدیدی رو به آینده فعالیت‌های خود گشود. اعضای این گروه را آرش رستمی خواننده، کیان شمس گیتار الکتریک، سروش اعتصامی گیتار الکتریک، عطا تاسه گیتار بیس و آریا ضمیری درامز تشکیل می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *