آواز وحید تاج با ارکستر فرهنگ و هنر

آواز وحید تاج با ارکستر فرهنگ و هنر

ارکستر فرهنگ و هنر به رهبری شهرام توکلی و علی‌اکبر قربانی و خوانندگی وحید تاج و مهدی آقامحمدی روز جمعه در تالار فرهنگستان هنر به اجرای برنامه پرداختند.

 ارکستر فرهنگ و هنر که یک سال و نیم پیش با طرحی از شهرام توکلی و علی‌اکبر قربانی و با حمایت و همکاری سوسن تقی‌پور رییس دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴۶ تشکیل شد، در این برنامه چهار قطعه با کلام همچون آیلیریق و نازنین یار من را به خوانندگی مهدی آقامحمدی، بهار دلکش و خاک مهرآیین به خوانندگی وحید تاج را در کنار دو قطعه بی‌کلام رنگ بیات شیراز و رنگ از اپراى کوروغلو اجرا کردند.

شهرام توکلی رهبر ارکستر گفت: نوازندگان ارکستر فرهنگ و هنر که با ساختار کاملاً کلاسیک فعالیت می‌کند شامل دانشجویان موسیقی دانشگاه‌های علمی کاربردی است.

وی ادامه داد: این ارکستر طی مدت زمانی که شروع به فعالیت کرده اجراهای متعددی را به صورت مستقل در تالار رودکی و همچنین حاشیه‌های همایش‌ها به رهبری من و آقای علی‌اکبر قربانی برگزار کرده است.

این آهنگساز با اشاره به پیوستن برخی نوازندگان ارکستر فرهنگ و هنر به ارکستر موسیقی ملی بیان داشت: ارکستر فرهنگ و هنر جزو اولین ارکسترهای دانشگاهی است که توانسته در جایگاه بسیار خوبی فعالیت کند و نسلی از نوازندگان جوان را به جامعه موسیقی تحویل دهد به گونه‌ای که سال گذشته در روال تشکیل دوباره ارکستر موسیقی ملی چهار نوازنده از این ارکستر در آزمون ارکستر ملی پذیرفته و جذب این ارکستر بزرگ کشورمان شدند.

توکلی در خاتمه خاطرنشان کرد: من معتقدم ارکسترهای دانشگاهی در رشد و شکوفایی نوازندگان جوان بسیار مؤثر هستند که امیدوارم تعداد این ارکسترها در همه دانشگاه‌ها بیشتر شود.

علی‌اکبر قربانی دیگر رهبر این ارکستر گفت: ما به داشتن چنین ارکسترهایی نیاز داریم چرا که نوازندگان دانشجوی بسیاری داریم که با شور و انگیزه فعالیت می‌کنند و تمایل به حضور در ارکسترهای بزرگ را دارند.

وی ادامه داد: ارکستر فرهنگ و هنر متشکل از نوازندگان جوانی است که با عشق و علاقه ساز می‌زنند و همین عامل باعث می‌شود که صدادهی ارکستر متفاوت باشد.

آهنگساز قطعه خاک مهرآیین با اشاره به اهداف بلندمدت ارکستر فرهنگ و هنر گفت: هدف اولیه ما ارائه کار باکیفیت است که خوشبختانه با گذشت یک سال و نیم از راه‌اندازی این ارکستر به این هدف نزدیک شدیم. از بین بردن شکاف بین موسیقی کلاسیک و ایرانی و اجرای آثار دانشجویی در این ارکستر از دیگر اهداف ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *