احسان غیبی در فستیوال جهانی موزیک روسیه

احسان غیبی در فستیوال جهانی موزیک روسیه

فستیوال بین المللی موسیقی مسکو همزمان با برگزاری جام جهانی هنرمندان در روسیه در حال برگزاری است و هنرمندان مطرحی از کشورهای مختلف در بخش موسیقی به رقابت و اجرای برنامه می پردازند.

احسان غیبی که به عنوان نمایندهء کشورمان در این فستیوال شرکت کرده است ، شب گذشته در حضور بیش از هشت هزار تماشاگر به اجرای برنامه پرداخت و به طرز قابل توجهی نظر هیئت داوران را به خود جلب نمود.
بسیاری از چهره های سرشناس هنر کشور که در قالب تیم ملی هنرمندان در مسکو به سر میبرند، پس از دومین بُرد متوالی خود در این رقابتها و گذشتن از سد تیم آرژانتین؛ با حضور در سالن برگزاری کنسرت و تشویق نمایندهء ایران ، هم تیمیِ خود و گروه نوازندگانش را تنها نگذاشتند تا شور و حال خاصی بر فضای این برنامه حکمفرما باشد.
احسان غیبی در رابطه با این اجرا گفت: پس از هفت سال دوری از بازار رسمی موسیقی ، قسمت اینگونه بود که اولین کنسرت خود را در خارج از ایران و آنهم در قالب یک رویداد بین المللی برگزار کنم. فکرش را هم نمیکردم که انقدر بی استرس و با آرامش بتوانم برنامهء خود را اجرا کنم. فضای محل اجرا کاملاً با سالن های کنسرت داخل کشور تفاوت داشت و اکثریت تماشاگران هم زبان ما نبودند. با این حال با توجه به تسلّط بنده به زبان انگلیسی براحتی با حضار ارتباط برقرار کردم و فکر میکنم کنسرت جالبی از آب در آمد. حضور بیش از هزار نفر از هموطنان در این برنامه من و گروهم را بسیار هیجان زده کرده بود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه کنسرت ما با اجرای نمایندگان آلمان و رومانی در یکروز انجام میشد، مطمئن بودیم که مقایسه خواهیم شد و تصمیم گرفتیم بهترین باشیم. بعد از اتمام کنسرت ، یکی از شبکه های تلویزیونی روسیه ضمن انجام مصاحبه، از اجرای ایران در این فستیوال بسیار تعریف و تمجید کرد.
از نکات قابل توجه این کنسرت طراحی لباس احسان بود که تحسین هیئت داوران و تماشاگران را در پی داشت.
مراسم اعلام برگزیده های این فستیوال در بخش موسیقی روز ١۶ خرداد برگزار خواهد شد و احسان غیبی از شانس بسیار زیادی برای قرار گرفتن در بین سه ردهء نخست برخوردار است.
ارکستر این خواننده را ؛ شاهین حدیدی، حامد کیایی، علی آتبین با همراهی یوسف کرمی تشکیل میدادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *