از کنسرت شهاب صادقی تا گروه زنگوله

از کنسرت شهاب صادقی تا گروه زنگوله

گروه زنگوله، شهاب صادقی، ارکستر رامشه، فریدون آسرایی و… این آخر هفته در تهران روی صحنه خواهند رفت.

در اولین هفته خردادماه شاهد افت اجراها در بخش پاپ بوده و در عوض در بخش موسیقی سنتی و ایرانی بخش‌های متنوعی را شاهد هستیم.

شهاب صادقی

کنسرت اینسترومنتال شهاب صادقی در دو روز و دو سئانس در سالن برج آزادی برگزار خواهد شد.

شهاب صادقی نوازنده و آهنگساز که در زمینه‌ موسیقی راک فعالیت می‌کند، درباره این اجرا گفت: قرار بود اجرا روز ۶ خردادماه در برج آزادی برگزار شود که خوشبختانه به دلیل استقبال مخاطبان این اجرا یک روز دیگر یعنی روز ۷ خردادماه سال جاری در همین سال تمدید شد.

وی افزود: در این اجرا به باز نوازی آثاری از بزرگان موسیقی از جمله جیمز هتفیلد، دیو ماستین، گری مور، جو ستریانی و آمون آمارث و همچنین قطعات اینسترومنتال گروه خودم و گروه‌های راک خارجی خواهم پرداخت.

او ادامه داد: کورش زراندوز نوازنده گیتار ریتم، محمدرضا دلاوری نوازنده گیتار باس، آریا اسدی نوازنده درامز اعضای ارکستر من در این دو شب خواهند بود. ضمن آنکه خودمم هم نوازنده گیتار لید خواهم بود.

کنسرت شهاب صادقی روزهای ۶ و ۷ خردادماه ساعت ۱۸ در سالن برج آزادی برگزار خواهد شد.

گروه زنگوله

کنسرت کودکانه زنگوله به سرپرستی و رهبری سجاد تنها ۷ خرداد ماه در تالار رودکی برگزار می‌شود.

سجاد تنها سرپرست، آهنگساز، تنظیم کننده، و رهبری گروه زنگوله را به عهده دارد. کنسرت زنگوله بخشی از روش آموزش موسیقی کودک است و برای خردسال و کودک و نوجوان طراحی و برنامه ریزی شده و قطعات کاملاً ایرانی است یا بر اساس ملودی‌های ردیف دستگاهی ایران شکل گرفته و یا برخی ترانه‌های بومی در شکلی کودکانه باز سازی شده. ویژگی گروه زنگوله تنوع ریتم و گاهی پیچیدگی در ریتم است. گروه زنگوله قطعاتی شامل: سلام، خونه ما، چک چک، سیب قرمز، قاصدک، لالایی، بابای مهربون، اردو، عروسی شاپرک و یاس سفید را تقدیم علاقه‌مندان می‌کند.

کنسرت زنگوله ۷ خرداد ماه ساعت ۱۸ در تالار رودکی برگزار می‌شود.

گروه پالت

گروه موسیقی پالت به سرپرستی روزبه اسفندیار مز ۷ و ۸ خرداد در تالار وحدت میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گروه موسیقی پالت به خوانندگی امید نعمتی و کارگردانی سیامک احصایی این بار علاوه بر اجرای چند قطعه جدید مخاطبانش را دعوت به فضای جدید کنسرت خود می‌کند وبطور کلی با فرم جدیدی به استقبال تماشاگران می‌آید.

در کنسرت گروه پالت امید نعمتی خواننده گروه است و روزبه اسفندیار مز (کلارینت و ساکسیفون)، مهیار طهماسبی (ویولنسل)، کاوه صالحی (گیتار)، داریوش آذر (کنتر بأس)، سردار سرمست (پیانو آکاردئون) و امین طاهری (درامز) می‌نوازند.

کنسرت گروه پالت به سرپرستی روزبه اسفندیار مز روزهای جمعه و شنبه ۷ و ۸ خردادماه ساعت ۱۸ و ۲۱:۳۰ در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود.

ارکستر موسیقی داتا

“ارکستر موسیقی داتا” به سرپرستی امیر حسین طریقت ۶ خرداد ماه طی دو سانس در تالار رودکی برگزار می‌شود.

“ارکستر بزرگ داتا” به رهبری “امیر حسین طریقت” به نفع خیریه حمایت از انجمن بیماران مبتلا به دیستروفی عضلانی به روی صحنه خواهد رفت.

برگزاری این کنسرت با نوازندگی هنر مندانی چون علی طریقت (سه تار)، میلاد طریقت (پیانو)، هادی سپهری (تارو با غلاما)، رضا طریقت (کمانچه)، آیدا بختیاری (تکنواز قانون)، وفا مصباحی (تکنواز نی)، فرنوش باقری (عود)، بهرنگ معتمدی (ویلنسل)، مونا لواسانی و مهسا زرندی (ویلن) به روی صحنه می‌رود.

نوازندگان و خوانندگان محلی در این کنسرت استاد حسین دامنپاک (دوتار خراسان)، امید سعیدی (نی انبان)، فؤاد حسنی (آواز کردی)، حسین نظری (آواز آذری)، حمید رضا محمد یوسفی (آواز فارسی) هستند.

“ارکستر موسیقی داتا” به رهبری “امیر حسین طریقت” پنج شنبه ۶ خرداد ماه ساعت ۱۸ و ۲۱ در “تالار رودکی” به روی صحنه خواهد رفت. علاقه مندان جهت دریافت بلیط می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

امین‌الله رشیدی با ˝رامشه˝ روی صحنه می‌رود

ارکستر ˝رامشه˝ با همراهی امین‌الله رشیدی ششم خرداد در تالار اندیشه روی صحنه خواهد رفت.

علیرضا مهرابی سرپرست ارکستر گفت: ارکستر رامشه به سرپرستی بنده به عنوان ارکستر مایستر رهبری علی محمد شاهی، به خوانندگی استاد امین‌الله رشیدی و مرتضی خنجری در تاریخ ششم خرداد ماه در تالار اندیشه به روی صحنه می‌رود.

ونی افزود: رپرتوار اجرایی این کنسرت نیز متشکل از قطعاتی خاطره‌انگیز از ساخته‌های آقای رشیدی، گزیده‌ای از ساخته‌های آقای علیرضا مهرابی و یک قطعه از ساخته‌های علی محمد شاهی است. ارکستر بزرگ رامشه ۶۰ نوازنده دارد و گروه سازهای زهی، بادی چوبی، سازهای ایرانی به عنوان تکنوازان، پرکاشن شامل سازهای کوبه ای ایرانی و غیر ایرانی، پیانو و گروه کر تشکیل‌دهنده ارکستر رامشه برای این کنسرت هستند.

او ادامه داد: فعالیت ارکستر رامشه از سال ۱۳۹۰ کلید خورد. البته که اولین فعالیت‌ها پیشینه بیشتری دارند که در قالب گروهی دیگر در شهر ری انجام می‌شدند، اما پس از گذشت زمان سبک و سیاق کار تغییر کرد و در سال ۹۱ ارکستر رامشه در اداره ارشاد تهران به صورت رسمی ثبت شد و اولین اجرای رسمی خود را در سال ۹۳ در سالن ایوان شمس به خوانندگی مرتضی خنجری و محمد رحمانی به صحنه برد. در آن کنسرت رامشه برای اولین بار میزبان آقای رشیدی بود و در واقع آن دیدار زمینه ساز همکاری امروز شد. رامشه در سال ۹۳، در جشنواره شب‌های تهران رامشه توانست مقام برتر را در شاخه‌ ارکسترال تلفیقی بدست آورد.

این گروه ششم خرداد ساعت ۲۰ در تالار اندیشه روی صحنه خواهند رفت

فریدون آسرایی

فریدون اسرایی هم بعد از یک غیبت طولانی مدت روز ۷ خردادماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران روی صحنه خواهد رفت.

آسرایی در این کنسرت که به تهیه کنندگی مجید عبدی برگزار خواهد شد؛ گلیچنی از آلبوم‌های خود به اضافه تک آهنگ‌هایش را در دو سئانس برای هوادارانش اجرا خواهد کرد.

این خواننده روز ۷ خردادماه ساعت ۱۸ و ۲۱ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران روی صحنه خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *