اصفهان و کاشان میزبان حسام‌الدین سراج و گروه بیدل

اصفهان و کاشان میزبان حسام‌الدین سراج و گروه بیدل

«حسام‌الدین سراج» و گروه بیدل اوایل مهرماه در کاشان و اصفهان به اجرای برنامه خواهند پرداخت. این خواننده، یکم مهر ماه در ساعت ۲۰:‌۳۰ به همراه گروه بیدل در خانه طباطبایی‌ها به اجرای برنامه خواهد پرداخت. همچنین ساعت ۲۰:‌۳۰ در روزهای ۳ و ۴ مهرماه در تالار رودکی ملک‌شهر اصفهان کنسرت خواهد داد.

خوانندهٔ نام‌آشنای موسیقی ایرانی در ادامه با اشاره به رپرتوار این کنسرت‌ها گفت: «رپرتوار بخش اول از اصفهان آغاز می‌شود. در ادامه با مودلاسیون و مرکب نوازی به شور می‌رویم و کار در شور ادامه پیدا می‌کند. در این بخش تصانیفی از ساخته‌های من با شعرهایی از مولانا، فرصت شیرازی و شمس مغربی اجرا می‌شود. بخش دوم در ماهور آغاز می‌شود و تصانیفی که در مجموعه شرح فراق بوده و مردم از آن‌ها خاطره دارند نیز اجرا خواهد شد. آهنگ‌سازی این کار‌ها به عهده من بوده و شعر هم از حافظ است. تصنیف قدیمی «ز من نگارم» و یکی دو تصنیف دیگر نیز در این دو شهر به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.»

به‌گفتهٔ سراج، تمام اعضای گروه بیدل به جز آقای کاکاوند در این کنسرت حضور خواهند داشت و شهرام می‌رجلالی به عنوان نوازنده تار، شیوه نوازندگی استاد شهناز را اجرا می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیط بهirstage. com مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *