افزودن موسیقی به بخش رقابتی دومین جشنواره فرهنگی هنری احیای دریاچه اورمیه

افزودن موسیقی به بخش رقابتی دومین جشنواره فرهنگی هنری احیای دریاچه اورمیه

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از افزوده شدن بخش موسیقی در شاخه آهنگسازی به بخش های رقابتی دومین جشنواره فرهنگی هنری احیای دریاچه اورمیه خبر داد.

در بخش موسیقی این جشنواره هر هنرمند می تواند دو اثر تولیدی به زبان ترکی یا فارسی به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.
وی افزود: درج عوامل اثر اعم از شاعر، آهنگساز و خواننده الزامی بوده و علاقمندان باید آثار خود را بر روی لوح فشرده و با فرمت MP3 ارائه کنند.
محرمی، تبیین نقش و جایگاه هنر و هنرمندان در معرفی فاجعه زیست محیطی دریاچه ارومیه در صورت خشک شدن، نقش و جایگاه فرهنگ و هنر در ارایه راهکار های مناسب برای احیای دریاچه ارومیه، اثرگذاری آثار هنرمندان در امید بخشی به توانمندی های ملی و نگرش ها و پیگیری های مسئولانه را از اهم اهداف این جشنواره برشمرد.
وی موضوعات جشنواره را شامل رویکرد انتقادی نسبت به وضعیت کنونی دریاچه ارومیه، ارایه راهکارهای فرهنگی و هنری برای احیای طبیعت و پتانسیل های گردشگری و تفریحی و درمانی دریاچه ارومیه، نمایش تغییر سیمای جغرافیایی در دو مقطع زمانی قبل و بعد بحران خشکسالی دریاچه ارومیه، نقش مردم در پیشگیری و مواجهه با بحران دریاچه ارومیه و تاثیرات فرهنگی و اجتماعی بحران بر حیات ساکنان حاشیه دریاچه ارومیه برشمرد.
محرمی گفت: جشنواره یاد شده در سه بخش رقابتی شامل موسیقی، فیلم، عکس، نمایش، شعر، کاریکاتور، خوشنویسی، نقاشی، فیلمنامه نویسی، نمایشنامه نویسی، پوستر و تصویر سازی، بخش حمایتی شامل حمایت از تولید دو عنوان موسیقی (عاشقی و آذربایجانی) و بخش جنبی شامل نمایش تولیدات آثار جشنواره در تعدادی از شهرستان ها و روستاهای همجوار دریاچه ارومیه برگزار می شود.
وی افزود: علاقمندان می توانند آثار خود را در بخش عکس و فیلم و فیلمنامه به دبیرخانه جشنواره واقع در بلوار استاد شهریار، اول سربالایی ولیعصر(عج، مجتمع فرهنگی و سینمایی ٢٢ بهمن و در بخش شعر، خوشنویسی، نقاشی و موسیقی به آدرس تبریز، بلوار ٢٩ بهمن ،مجتمع فرهنگی و هنری تبریز، در بخش کاریکاتور به آدرس تبریز، خیابان جمهوری، باغ فجر، خانه هنر تبریز و در بخش نمایش و نمایشنامه نویسی به آدرس تبریز، میدان دانشسرا، روبروی فرماندهی انتظامی استان، تئاتر شهر تبریز ارسال کنند.
براساس این گزارش در بخش عکاسی هر عکاس می تواند ١٠ قطعه تک عکس و تا ٧ عکس به صورت مجموعه در موضوعات جشنواره ارسال کند.
در بخش فیلم، علاقه مندان می توانند آثار خود را در قالب داستانی، مستند، نماهنگ و پویانمایی تا سقف ٢ دقیقه ارائه کنند.
در بخش شعر آثار در دو بخش ترکی و فارسی پذیرفته می شود.
در بخش نقاشی، هر هنرمند می تواند سه اثر تولیدی با تکنیک آزاد و در بخش کاریکاتور هر هنرمند می تواند ۵ اثر با تکنیک آزاد ارائه کند.
در بخش نمایش هر کارگردان می تواند یک اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.
در بخش فیلمنامه نویسی، تایم تقریبی آثار ارسالی باید حداکثر ١۵ دقیقه باشد و هر هنرمند می تواند ٣ اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال کند.
در بخش نمایشنامه نویسی نمایشنامه های که به جشنواره ارسال می شود نباید از آن نمایشی ساخته شده و یا در جایی چاپ شده باشد و هر هنرمند می تواند ٣ اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال کند.
در بخش پوستر، هر هنرمند می تواند ٣ اثر به دبیر خانه جشنواره ارسال کند و آثار باید در اندازه ٧٠*۵٠ باشد.
در بخش تصویر سازی (تک تصویرو کمیک استریپ) هر هنرمند می تواند حداکثر ٣ اثر ارائه کند.
گفتنی است دومین جشنواره فرهنگی و هنری با موضوع احیای دریاچه ارومیه توسط کانون فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان و با همکاری دفتر منطقه ای ستاد احیای دریاچه ارومیه، انجمن های فرهنگی، هنری و ادبی استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *