انتشار آلبوم پیر چنگی به یاد استاد بهاری

انتشار آلبوم پیر چنگی به یاد استاد بهاری

آلبوم موسیقی «بیاد پیر چنگی» حاصل همکاری «بهزاد میرلو» و «آرش فرهنگفر»، به یاد استاد فقید «علی اصغر بهاری» در بازار موسیقی کشور منتشر شد.

«بیاد پیر چنگی» مجموعه ای‌ست مشتمل بر ۲۱ قطعه از آثار زنده یاد «علی اصغر بهاری» که «بهزاد میرلو» و «آرش فرهنگفر» به بازنوازی این قطعات ارزشمند پرداخته و در قالب اثر تازه‌ای روانه بازار موسیقی کرده‌اند، ناگفته نماند که فریبا امامی نیز گرافیست این اثر است.

«بهزاد میرلو» درباره اثر خود در یادداشتی عنوان کرده است:«به نظر اینجانب امروزه در بسیاری زمینه‌ها حال و روز موسیقی ایرانی چندان خوش نیست و دلایل و مصداق‌های آنرا به راحتی می‌توان به اثبات رساند، چرا که به یمن وجود ثبت و ضبط موسیقی از تقریبا صد سال پیش تا کنون می‌توان موسیقی امروز ایران را با گذشته بر کفه نقد قرار داده و مقایسه کرد و با کمال تاسف دید که در بسیاری موارد موسیقی ما چگونه از درون تهی و بی‌مضمون شده است.

این که موسیقی خالص و معنوی ما چه ویژگی‌هایی داشته و باید داشه باشد، پرسشی است که شاید بتوان پاسخ آنرا با مداقه در آثار کسانی چون استاد بهاری یافت.

در آلبوم «بیاد پیرچنگی»، یک خویش‌نگاری (اتو بیوگرافی) از زنده‌یاد استاد بهاری آورده شده است که خود گویای بسیاری از نکته‌ها درباره داستان زندگی این مرد بزرگ است.

این اثر به همراه دوست و هنرمند گرامی آرش فرهنگ فر بر مبنای کتاب «آثاری از استاد بهاری» (تالیف مهدی آذرسینا) به سال ۱۳۸۴ اجرا و ضبط گردید.»
«بهزاد میرلو» نوازنده کمانچه و دارنده تحصیلات آکادمیک موسیقی و آرش فرهنگ فر، فرزند استاد فقید «ناصر فرهنگ فر» است. میرلو در این اثر بسیار به لحن و صدای ساز استاد نزدیک شده است و قطعاتی در مایه‌های مختلف از وی را اجرا می‌کند.
همراهی تنبک آرش فرهنگفر نیز به زیبایی قطعات کمک شایانی کرده است. آلبوم «بیاد پیر چنگی» یادآور همنوازی‌های استاد بهاری و استاد ناصر فرهنگ‌فر در سال‌های دور می‌باشد. این اثر توسط مؤسسه فرهنگی و هنری «آوای جانان» منتشر شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *