اولین اجرای گروه رستاک در بروکسل

اولین اجرای گروه رستاک در بروکسل

گروه رستاک پس از اجرای موفق در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، برای اولین اجرایش در سال ۹۵، به شهر بروکسل در بلژیک سفر خواهد کرد.

گروه موسیقی فولکلور رستاک که تاکنون برای اجرای موسیقی به چند کشور سفر کرده قرار است، روز ۲۵ فروردین برابر با ۱۳ آوریل در سالن Henry Le Boeuf Hall شهر بروکسل در بلژیک از میهمانان ایرانی خود پذیرایی کند.

سپهر سعادتی مدیر برنامه و یکی از اعضای گروه درباره این اجرا و حواشی پیش آمده گفت: باور کنید ما هم به مانند شما هنوز از از لغو یا استمرار آن خبر نداریم. البته اگر قرار بود لغوی صورت بگیرد حتما تا به امروز به ما اعلام می‌شد.

وی افزود: ما جدا از این کنسرت در شهر پرایس هم به صحنه خواهیم رفت.

در اولین روزهای سال انفجارهای هماهنگ در فرودگاه بین‌المللی بروکسل و یکی از ایستگاه‌های قطار شهری این شهر به کشته و زخمی شدن چند نفر منجر شد. این اتفاق سبب لغو تمامی برنامه‌های اجرایی شد.

به‌جز سیامک سپهری (نوازنده تار و سرپرست گروه)، فرزاد مرادی (خواننده، نوازنده دوتار، سه‌تار، قوپوز و تارباس)، بهزاد مرادی (خواننده، نوازنده دف، دهل، نقاره و کوزه)، اکبر اسماعیلی پور (تار)، محمد مظهری (کمانچه)، یاور احمدی فر (دف، دایره، دهل و پیپه)، سارا نادری (دوتار، سه‌تار، رباب، نقاره و تنبک)، نگار اعزازی (دف، دایره و دهل)، امید مصطفوی (تنبک، ضرب و تمپو)، صبا جمالی (قانون)، یاسر نوازنده (بالابان، قرنه، نی، دوزله و دونلی)، مائده دوستی (کمانچه آلتو)، بیتا قاسمی (قیچک باس)، فرزاد خورشیدسوار (دف، دایره و دهل) و سپهر سعادتی (کنترباس) سایر اعضای گروه رستاک برای اجرای این کنسرت بزرگ را تشکیل خواهند داد.

رستاک تابستان ۱۳۷۶ به سرپرستی سیامک سپهری تأسیس شد. رستاک در تجربیات خود نگاهی کاربردی به عناصر شنیداری فرهنگ‌های فولکلور ایران داشته که حاصل آن بیش از ۱۵ سال فعالیت در زمینه‌های مختلفی همچون تحقیقات میدانی، آموزش و پژوهش، ساخت موسیقی برای فیلم و تئاتر، طراحی و ساخت آلبوم‌های موسیقی و اجرای کنسرت بوده است. این گروه تاکنون سه آلبوم با نام‌های “رنگواره‌های کهن”، “همه اقوام من” و “سورنای نوروز” منتشر کرده است.

این گروه در مدت فعالیت خود کنسرت‌های متعددی در کشورهای ایران، آمریکا، انگلستان، اتریش، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، هلند، سوئد، کانادا، استرالیا، هندوستان، ژاپن، مالزی، امارات متحده عربی، بلاروس و… داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *