اولین ضبط حرفه‌ای ارکستر سمفونیک تهران

اولین ضبط حرفه‌ای ارکستر سمفونیک تهران

علی رهبری(مدیر  هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران) گفت: از این هفته اتفاقی در ارکستر می‌افتد که در تاریخ موسیقی ارکستر سمفونیک تهران بی‌سابقه و برای اولین بار است.

وی ادامه داد: موسسه ناکسوس آلمان که من با بیش از ۲۵۰ آلبوم را در آن ضبط و رهبری کرده‌ام، علاقمند شده با ارکستر سمفونیک تهران همکاری نزدیک داشته باشد.

رهبری تصریح کرد: متاسفانه ارکستر سمفونیک تهران حتی یک ضبط استودیویی حرفه‌ای برای عرضه نداشت به همین دلیل دو روز پیش در تالار رودکی شروع به ضبط سمفونی ۹ دوژاک کردیم تا برای ارائه به محافل مختلف بین‌المللی آماده کنیم. ما از ماه مهر تصمیم به ضبط آثار آهنگسازان ایرانی داریم.

وی عنوان کرد: آرزوی من شخصا از ۴۰ سال پیش این بوده که قطعات با ارزش آهنگسازان ایرانی را به بازار بین المللی عرضه کنم. ۳۵ سال پیش در شهر نورنبرگ آلمان با ۶ آهنگساز ایرانی آن را شروع کردم و تاکنون تنها آثاری هستند که در سراسر جهان پخش شدند ولی حالا تصمیم دارم این کار را به‌طور مرتب بار ارکستر خودمان انجام بدهم.

رهبری در انتها خاطرنشان کرد: به زودی شورایی بی‌طرف تشکیل خواهیم داد تا قطعات تمام آهنگسازان ایرانی چه جوان، چه پیشکسوت و چه گمنام جلوی ارکستر سمفونیک تهران به‌صورت قرعه‌کشی بدون توجه به سن، نام و رزومه انتخاب و شماره‌گذاری کنیم و این شماره‌ها را نه تنها در کنسرت‌ها اجرا کرده بلکه به‌صورت حرفه‌ای استودیویی ضبط کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *