بابک جهانبخش: «خواب» قطعه متفاوتی نسبت به سایر آثار احساسیم است

بابک جهانبخش: «خواب» قطعه متفاوتی نسبت به سایر آثار احساسیم است

اولین تک‌آهنگ «بابک جهانبخش» پس از آلبوم «حالم خوبه» با آهنگسازی خودش منتشر شد. این اثر «خواب» نام دارد و ترانه آن توسط «نغمه قاسمی» سروده شده و «رضا تاجبخش» هم این کار را تنظیم کرده است. جدیدترین آلبوم بابک جهانبخش اردیبهشت امسال به بازار عرضه شد و او بر خلاف اغلب خواننده‌هایی که در فاصله کوتاهی پس از آلبوم خود، تک‌آهنگ منتشر می‌کنند به مدت دو ماه اثری را ارائه نکرد. از سوی دیگر سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران طی روزهای ۲۸ و ۲۹ مردادماه  با همت شرکت «اکسیر نوین» به مدیریت «محمدرضا خانزاده» میزبان کنسرت بابک جهانبخش خواهد بود. او در ادامه تور تابستانی اجراهایش در پایتخت روی صحنه می‌رود و قبل و بعد از آن در سایر شهرهای ایران برنامه دارد.

بابک جهانبخش درباره دلایل انتخاب قطعه «خواب» برای انتشار به عنوان اولین اثر پس از آلبوم جدیدش گفت: «این یک آهنگ احساسی با ریتم متفاوت نسبت به سایر کارهای احساسی است که تا کنون اجرا کرده‌ام و فکر نمی‌کنم تا به حال ریتم «باسانوا» را کار کرده باشم. «رضا تاجبخش» این اثر را تنظیم کرده و ترانه آن توسط خانم «نغمه قاسمی» سروده شده که کارهایی نظیر «به کسی چه» را برای من سروده بودند. آهنگ این قطعه را هم خودم ساخته‌ام. علت انتشار آن به عنوان تک‌آهنگ این است که من وقتی آلبومی را منتشر می‌کنم همیشه به فراخور بازخوردی که از آن آلبوم می‌گیرم متوجه می‌شوم که در کدام بخش‌ها نیاز به تقویت وجود دارد. مثلاً در یک جایی می‌گویند که آهنگ‌ها خیلی شاد بوده و ای کاش حسی‌تر می‌بود. این قطعه هم خیلی دلی بود و هنوز هم که هنوز است من دلی کار می‌کنم و امیدوارم به دل مخاطبان عزیز و هواداران خوبم هم بنشیند.»

سوال بعدی ما از او این بود که چرا در آستانه تور کنسرت‌ها و اجرایش در تهران یک اثر ریتمیک یا شاد منتشر نکرده که بابک جهانبخش چنین جوابی را بیان کرد: «نیاز نیست. من به تازگی آلبوم منتشر کرده‌ام و در حال حاضر نیاز به تک‌آهنگ هم نبود. اما چون این اثر را دوست داشتم حس کردم اگر در این زمان منتشر شود خوب است و حس خوبی به خودم می‌داد.»

خواننده آلبوم «حالم خوبه» درباره کنسرت تهران که طی روزهای ۲۸ , ۲۹  مرداد برگزار می‌شود هم گفت:«قطعاً همه آثار آلبوم جدید را اجرا نمی‌کنیم. به نسبت بازخوردها و کامنت‌ها و محبت‌هایی که بوده متوجه‌ شده‌ایم که کدام آهنگ‌ها بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. به لطف خدا آهنگ‌های خوب زیاد بوده و انتخاب رپرتوار یک کنسرت از بین ۱۲۰ آهنگ زیاد است. من سعی می‌کنم خیلی از آهنگ‌های خوبم در اجرا باشد. قطعاً از آلبوم جدید هم زیاد اجرا می‌کنیم و بهترین کارها را روی صحنه می‌بریم و یک سری از آهنگ‌ها خاطره‌ساز گذشته هم در برنامه خواهد بود. احتمالاً تک‌آهنگ «خواب» را هم اجرا کنیم. ارکستر ما هم هنوز به صورت ثابت است و ممکن است یک نوازنده مهمان داشته باشیم اما تصمیم قطعی برای این بخش اتخاذ نکرده‌ایم. فکر می‌کنم کنسرت به اندازه خودش جذابیت داشته باشد چون آلبوم به تازگی شنیده شده و برای خود ما هم جذاب است که ببینیم کدام قطعات با استقبال و همخوانی بیشتر مواجه می‌شود. می‌توانم حدس بزنم ولی امید داریم که به امید خدا اجرای خیلی خوبی داشته باشیم.»

این خواننده نهایتاً درباره تور اجراهایش در شهرستان هم گفت:«عید فطر در رامسر برنامه داریم. قرار بود در بندر انزلی برنامه داشته باشیم ولی همین الان متوجه شدم که اجرای انزلی به اواخر ماه موکول شد. به امید خدا اگر مشکلی پیش نیاید در شهرهای اصفهان، اهواز، سیرجان، چالوس و سایر شهرهای ایران برنامه خواهیم داشت. حتماً از طریق صفحه خودم اطلاع‌رسانی انجام می‌دهم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *