بازنویسی آیین نامه های دفتر موسیقی، لغو کنسرتها را به حداقل می رساند

بازنویسی آیین نامه های دفتر موسیقی، لغو کنسرتها را به حداقل می رساند

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با بازنویسی آیین نامه های دفتر موسیقی در این وزارتخانه، شمار لغو کنسرتهای موسیقی در کشور به کمترین میزان می رسد.

پیروز ارجمند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سمنان افزود: پس از ۱۵ سال آیین نامه های دفتر موسیقی بازنویسی شده است و منتظر ابلاغ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم تا در دور جدید، شمار لغو کنسرت ها به کمترین میزان برسد.

وی وجود حساسیت در مورد لغو کنسرتهای موسیقی را به حق خواند و گفت: ما نیز در این بخش نگرانی هایی نسبت به شیوه اجرا داریم و انتظار داریم خانواده ها وقتی برای استفاده از برنامه ای مراجعه می کنند، از نظر کمی و کیفی به اطمینان خاطر برسند و این امر نیازمند بازنویسی و تدوین آیین نامه و شیوه نامه بود.

وی با بیان اینکه تعداد لغو کنسرت ‎های موسیقی در کشور قابل توجه نیست، افزود: درصد لغو مجوزهای برگزاری کنسرت موسیقی در کشور بسیار محدود و نزدیک به صفر است.

ارجمند با اشاره به لغو برگزاری تعدادی از کنسرت های موسیقی در برخی از نقاط کشور، گفت: درصد لغو مجوزها نزدیک به صفر است و لغو چهار مورد ظرف یک سال، رقم قابل توجهی نیست و همین تعداد نیز نباید اتفاق بیافتد.

وی با بیان اینکه علاقه مندیم مسیری ایجاد شود که در آینده هیج هنرمندی نیاز به مجوز نداشته باشد، ابراز امیدواری کرد: برنامه های موسیقی با مشارکت شرکت ها و هنرمندان در کمال صحت و سلامت برگزار شود و بتدریج این مجوزها برداشته شود.

وی با بیان اینکه ایجاد شورای شعر و موسیقی در استانها از برنامه های دفتر موسیقی وزارت ارشاد است، یادآور شد: تاکنون ۵۰ درصد اختیارات و فعالیت های اجرایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بخش به استانها تفویض شده است.

ارجمند خاطرنشان کرد: در نظر است تا بتدریج کل اختیارات بخش شعر و موسیقی به استانها واگذار شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فقط در زمینه وظایف ستادی، سیاست گذاری، نظارت و حمایت از صنعت موسیقی فعالیت کند.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسیقی را هنری فراگیر خواند و به علاقه مندی و حساسیت مردم به هنر موسیقی اشاره کرد و گفت: موسیقی هنری است که همه مردم نزدیکی خاصی با این هنر احساس می کنند و انتظار دارند برنامه های موسیقی بدون هیچ مشکلی برگزار شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *