با صراحت لغو کنسرت‌ها را محکوم می‌کنم از ماست که بر ماست

با صراحت لغو کنسرت‌ها را محکوم می‌کنم از ماست که بر ماست

اولین کنسرت تور ایران کیهان کلهر که قرار بود بیست‌ویکم اردیبهشت ماه در سالن سیمرغ شهر نیشابور برگزار شود، لغو شد. همچنین روز گذشته روابط عمومی تور کنسرت «ناگفته» اعلام کرد که اجازه اجرای کنسرت ناظری‌ها ساعاتى قبل از شروع فروش بلیت، در شهر نیشابور داده نشد. اما از طرفی اکبر آقابیگی عضو شورای تأمین شهرستان نیشابور  گفت است که برای کنسرت‌های اخیر در نیشابور هیچ‌گونه مجوزی صادر نشده بود و و وزیر در این مورد حتماً اشتباه کرده است.

در همین ارتباط محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی در واکنش به این اتفاقات یادداشتی را منتشر کرده است که در ادامه می‌خوانید:

«از لغو کنسرت ها همیشه ناراحت می شوم. می خواهم با صراحت آن را محکوم کنم. همیشه هم محکوم خواهم کرد. ولی جایی که بیشترین دشمنی ها، بی احترامی ها و بایکوت ها را از صنف خودمان و مافیای حاکم بر آن دیده ایم شاید تاختن به دادستان نیشابور کمی جای تأمل داشته باشد.

حداقل ایشان و امثال ایشان تکلیفشان با خودشان و اعتقاداتشان روشن است. با موسیقی مخالفند و از قدرتشان برای لغو آن استفاده می کنند. اگر مدافعان ظاهری فرهنگ و موسیقی، بجای انحصار طلبی و تشکیل مافیا و خارج کردن دیگران از صحنه، به فکر رشد و تعالی موسیقی بودند، و اگر مثل دادستان نیشابور به یک آرمان جمعی، بیش از منافع شخصی اعتقاد داشتند شاید امروز یک پیکر واحد بودیم و موسیقی ما وضع بهتری داشت. به راستی از ماست که بر ماست. متاسفانه من نمی توانم مثل ضبط صوت فقط بخوانم. باید گاهی هم سخن گفت.

در پایان بار دیگر از لغو کنسرت های همکارانم متاسفم. به امید روز های روشن برای فرهنگ و موسیقی ایران.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *