برافشان ایران ای سرای امید را به یاد شجریان و لطفی اجرا کرد

برافشان ایران ای سرای امید را به یاد شجریان و لطفی اجرا کرد

گروه موسیقی «برافشان» به خوانندگی غلامرضا رضایی و سرپرستی هامان خلیلی در دوشب گذشته یعنی یکم و دوم مردادماه امسال در حالی در فرهنگسرای نیاوران به صحنه رفت که برای استاد محمدرضا شجریان آروزی سلامتی و طول عمر شد و تصنیف”ایران ای سرای امید” به عنوان بیز این کنسرت اجرا شد.

این کنسرت اردیبهشت امسال  به مدت دو شب در ساری اجرا شده بود  و رپرتوار آن در آواز اصفهان و  دستگاه چهارگاه انتخاب شده بود. گروه موسیقی برافشان در بخش آوازاصفهان قطعات قدما را اجرا کرد و در دستگاه چهارگاه قطعاتی به آهنگسازی هامان خلیلی یعنی سرپرست و آهنگساز گروه اجرا شد.

همچنین در بخش اصفهان قطعاتی چون پیش درامد اصفهان از علی اکبرشهنازی، سه تصنیف قدیمی و یک رنگ از علی اصغر بهاری اجرا می‌شود. همچنین در بخش چهارگاه قطعاتی چون پیش درامد، چهارمضراب، تصنیف مخالف، تصنیف شوریده اجرا شد.

در گروه برافشان علاوه بر هامان خلیلی به عنوان آهنگساز نوازنده تار و سرپرست و همچنین غلامرضا رضایی به عنوان خواننده، هنرمندانی چون وحیدربیع پور (دف ودایره)، پویالقایی (رباب)، نیره فخری (عود)، مهدی ولی زاده (نی)، فریماموفقی (کمانچه)، مهدی دریاباری (تار)، سهیل اله دادیان (تمبک)، مرجان راغب (سنتور)، چکادفشارکی (کمانچه)، فرزادموسوی (بم تار) حضور داشتند.

گروه برافشان طی دو شب کنسرت خود پذیرای هنرمندانی چون حمید متبسم، پشنگ کامکار، سهیل محمودی، هوشنگ مرادی کرمانی، بیژن بیژنی، اسرافیل شیرچی، سیما مافی‌ها، فاضل جمشیدی و … بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *