برگزاری بزرگداشت مسعود زنگنه پیشکسوت موسیقی در کرمانشاه

برگزاری بزرگداشت مسعود زنگنه پیشکسوت موسیقی در کرمانشاه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این آیین که با حضور استاد زنگنه و جمعی از هنردوستان و هنرمندان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تجلیل از بزرگان عرصه فرهنگ و هنر است.
به گفته رحیمی زنگه، زنگنه از استادان برجسته فرهنگ و هنر است که سالها به تربیت شاگردان و خلق آثار فاخر هنری در عرصه موسیقی پرداخته است.
وی افزود: هر شخصی که در موسیقی سنتی و کرمانشاهی دستی دارد بی شک استاد زنگنه را به عنوان پیشکسوت این عرصه می شناسد.
رحیمی زنگنه، اضافه کرد: آیین تجلیل یاد شده به همت انجمن موسیقی کرمانشاه برای قدردانی از یک عمر فعالیت هنری این هنرمند مطرح کرمانشاهی برگزار شده است.
همچنین معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در حاشیه برگزاری این مراسم به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مراسم تجلیل از این هنرمند بزرگ تنها به زمان بیماری او اختصاص نداشته و تاکنون چندین بار از این موسیقی دان برجسته کرمانشاهی تجلیل شده است.
آرشام خرسند پور، ادامه داد: زنگنه با استفاده از ابزار فلوت که ساز خارجی است توانست آثار ارزشمند ایرانی و کرمانشاهی خلق و با بهره گیری از سبک پاپ توانست جوانان بسیاری را به خود جذب کند.
زنگنه این پیشکسوت موسیقی سال ۱۳۲۶ هجری شمسی در کرمانشاه به دنیا آمد و اکنون با بیماری دست و پنجه نرم می کند.
وی برای اولین بار در کرمانشاه ساز فلوت کلیددار را به صورت ساز تخصصی انتخاب کرد و ردیف های موسیقی ایرانی را با این ساز نواخت، زنگنه از جمله استادانی بود که موسیقی پاپ را با ساز ایرانی تلفیق کرد.
همچنین برخی از دوستان و شاگردان زنگنه در آیین یاد شده با اجرای موسیقی به بیان پاره ای از خاطره های خود پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *