برگزاری سومین جشنواره موسیقی سور و سرنا در هرمزگان

برگزاری سومین جشنواره موسیقی سور و سرنا در هرمزگان

علیرضا درویش نژاد سه شنبه در نشست هماهنگی برگزاری این جشنواره اظهار داشت: سومین جشنواره موسیقی آئینی سنتی ، سور، سرنا و زندگی اسفند ماه بعد از ایام فاطمیه به مدت سه روز برگزار می شود.
وی افزود: سازهای بادی سرنا و جفتی در هرمزگان و در مناطق مختلفی از کشور از جایگاه ویژه ای در نزد عموم مردم برخوردار است و در مناسک و رویداد های مختلف نواخته می شود.
درویش نژاد تصریح کرد : دوره سوم جشنواره سور، سرنا و زندگی در سطح ملی و با نگاه تخصصی و پژوهش محور برگزار می شود و این امر می طلبد که ظرفیت های زیر ساختی در روستای تیرور نیز به تناسب آن افزایش یابد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نقش این جشنواره را در حفظ و اشاعه موسیقی محلی و مقامی بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد : برگشت و توجه به بنیان های موسیقی تنها راه نجات موسیقی کشور است و موسیقی بومی و محلی جزء بنیان های موسیقی هر کشور است.
وی با تاکید بر احیاء و پاسداری از آیین ها و سنت های فرهنگی منطقه،تصریح کرد: آنچه ریشه در اعتقادات و سنت های مردم دارد، همواره از تاثیرگذاری و ماندگاری بسیار بالایی نیز برخوردار است.
درویش نژاد ابراز داشت: جای جای استان هرمزگان دارای استعدادها و ظرفیت های درخشان بسیاری در حوزه مختلف فرهنگی و آیینی است که در صورت شناسایی، قابلیت جهانی شدن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *