«بیات ترک» منتشر شد

«بیات ترک» منتشر شد

آلبوم موسیقی «بیات ترک» با آهنگسازی رکن الدین مختاری، تنظیم حامد جوکار و خوانندگی مهدی شهسوار در بازار موسیقی کشور منتشر شد.

آلبوم «بیات ترک» مجموعه ساخته های رکن الدین مختاری است و ۹ قطعه دارد به نام های «پیش درآمد بیات ترک»، «درآمد و کرشمه»، «چهارمضراب بیات ترک»، «ساز و آواز»، تصنیف «گر رقیب آید»، «ساز و آواز ۲»، تصنیف «صبحگاهان»، «ساز و آواز مثنوی» و «رِنگ».

رکن الدین مختاری از نوازندگان ویلون و آهنگسازان موسیقی ایرانی است که در ۱۲۶۶ در کرمانشاه به دنیا آمد و در ۱۳۵۰ درگذشت. وی از شاگردان حسین خان اسماعیل زاده بود و آهنگ های بسیاری را از خود به جای نهاده است. رکن الدین مختاری در دوره ی رضا شاه، ریاست شهربانی را عهده دار بود.
محمدباقر زینالی (کمانچه)، علی اکبر داداش زاده (عود)، سعید جلالیان (تنبک) و خشایار پارسا (سنتور) نوازندگانی هستند که در این آلبوم در کنار حامـد جوکـار (سرپرست گروه و نوازنده ی تار) نوازندگی کرده اند.
حمیدرضا نوربخش، خواننده ی موسیقی ایرانی، در یادداشتی درباره ی آلبوم موسیقی «بیات ترک» چنین نوشته است: «بسیار خوشحالم که آقای مهدی مشهدی (شهسوار)، یکی از رهروان سخت کوش این وادی پر پیچ و خم، از سال ها پیش آموزش آواز را نزد من آغاز و با پشتکار و همت والای خود مدارج ترقی را طی کردند و در دوره ی عالی آواز و شیوه های مختلف آوازی رنج آموزش را بر خود هموار کردند و با صبوری و متانتی که لازمه ی کار خوانندگان موسیقی ایرانی است، آهسته و پیوسته به سوی نور و روشنایی گام برداشته اند.
حامد جوکار، نوازنده ی تار و سرپرست گروه این آلبوم، نیز یکی دیگر از جوانان خوش فکر و با آتیه یی است که در مکتب استاد علی اکبرخان شهنازی پرورش یافته و از برکشیدگان استادش، جناب داریوش پیرنیاکان، است. او نوازنده یی قبراق و چابک است که بر مدار اصالت و اندیشه کوشیده و در کنار خواننده ی اثر به زیبایی تمام در پدید آوردن اثری اصیل و ارزشمند سهمی بسزا داشته است.
در زمانه یی که اغلب جوانان و هنرجویان در صدد پیمایش ره صد ساله در یک شب هستند و تعجیل و سرعت در سبقت گرفتن از دیگران، آن هم در عرصه ی هنر موجبات پدید آمدن ناهنجاری های متعدد شده است، حضور و فعالیت هنرمندان جوانی چون آقایان مهدی مشهدی و حامد جوکار مغتنم و ستایش برانگیز است. برایشان آرزوی موفقیت روز افزون و آینده یی روشن دارم».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *