بیشترین کنسرت های موسیقی بعد از تهران در بندرعباس اجرا می شود

بیشترین کنسرت های موسیقی بعد از تهران در بندرعباس اجرا می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: بعد از تهران بیشترین کنسرت های موسیقی در بندر عباس اجرا و برگزار می شود که این امر به دلیل مهیا کردن بستر لازم و تسهیل بخشیدن به روند صدور مجوز و همکاری دستگاه های نظارتی می باشد .

علیرضا درویش نژاد چهارشنبه اظهار داشت: هرمزگان به لحاظ بافت جمعیتی و همچنین زیر ساخت های فرهنگی و هنری از ظرفیت بسیار خوبی برای اجرای کنسرت برخوردار است که بر همین اساس هم اکنون به بهشت خوانندگان سراسر کشور تبدیل شده است .
وی با تقدیر و تشکر از گروه های موسیقی ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دستگاه های فرهنگی استان بخاطر همکاری در اجرای کنسرت ها خاطرنشان کرد: طی دو ماهه اول سال ، ۱۵ مجوز اجرای کنسرت موسیقی در هرمزگان صادر شده است.
درویش نژاد ابراز داشت: ایجاد شور و نشاط اجتماعی ،ترویج موسیقی فاخر ،معرفی هنرمندان ،شناسایی استعداد ها از مهمترین اهداف برگزاری کنسرت ها در هرمزگان می باشد که در نوع خود مورد حمایت بسیار خوب مردم قرار گرفته است .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به حمایت از موسیقی بومی تاکید کرد و گفت : بخش قابل توجهی از مجوز کنسرت ها به موسیقی بومی و محلی استان اختصاص دارد که همین امر باعث رونق این موسیقی و همچنین گرایش خانواده ها به آموزش موسیقی آئینی و محلی شده است .
شهر بندرعباس شامگاه سه شنبه شاهد برگزاری کنسرت حسین (ایرج) خواجه امیری پس از ۱۵ سال در تالار شهید آوینی بود که با استقبال گرم شرکت کنندگان اجرا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *