تالار وحدت میزبان گروه پالت می شود

تالار وحدت میزبان گروه پالت می شود

گروه پرطرفدار موسیقی تلفیقی این روزهای بازار موسیقی ۷ و ۸ خرداد در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

 گروه موسیقى پالت در کنسرت جدید خود علاوه بر اجراى چند قطعه تازه، با صحنه‌آرایی و جلوه‌هاى بصرى ویژه‌اى که توسط سیامک احصایى طراح صحنه و کارگردان تئاتر کارگردانى شده، به دیدار مخاطبانش می‌رود.

با توجه به اینکه تجربه هفته گذشته پالت در اجرای بدون استراحت (آنتراکت) در تالار وحدت نیز توانست به لحاظ حسی ارتباط مؤثرتری با مخاطب برقرار کند قرار است گروه در این مجموعه اجراها هم بدون آنتراکت به اجرا بپردازد.

امید نعمتى خواننده پالت درباره این اجرا گفت: یک سالى هست که مشغول اجراى کنسرت “شهر من بخند” در یک چارچوب مشخص هستیم و فکر کردیم با امکانات ویژه‌ای که استیج تالار وحدت دارد، فرم کلی اجرایمان را به طور اساسی تغییر دهیم. برای همین مدت کوتاهی است که دوباره با کمک سیامک احصایى، در حال تدارک برنامه‌هاى ویژه‌اى براى هوادارانمان هستیم تا اجراهای بعدی، هم براى خودمان و هم براى مخاطبانمان تجربه ویژه و کاملاً متفاوتی باشد. از این رو در نظر داریم ضمن اجرای چند قطعه جدید که قرار است برای اولین بار روی صحنه اجرا شود، در نحوه اجرایمان هم، با ساختاری کارگردانی‌شده و در قالب پرفورمنس-موزیک عمل کنیم. راستش ما قبلاً روى این قطعات کار کرده بودیم ولى فرصت نشده بود آن‌ها را به نتیجه برسانیم. حالا قبل از این اجرا با استرس و انرژی فوق‌العاده‌ای که برای انجام این تغییرات داریم، تصمیم گرفتیم آن‌ها را کامل کنیم و براى اولین بار به گوش مخاطبان برسانیم. امیدواریم این هیجان و انرژی به مردم هم منتقل شود.

روزبه اسفندارمز سرپرست گروه هم درباره این کنسرت گفت: علاوه بر موسیقى، بخش عمده کنسرت نور و تصویر است. این روزها در اکثر کنسرت‌ها فقط با ویدئو-پروجکشن، بدون هیچ برنامه‌ریزی خاصی، در کنار یک نورپردازی حجیم و شلوغ، صرفاً یکسری ویدیو و تصویر نشان مى‌دهند؛ اما این کافی نیست. ما کارگردان‌ها و هنرمندان خوبی در زمینه کوریوگرافی و طراحی پرفورمنس و نیز طراحی صحنه و ویژوال داریم که باید به آن‌ها میدان بدهیم و اتفاقات جدیدی را روی صحنه رقم بزنیم. باید همه‌چیز کارگردانی شود و برایش برنامه‌ریزی صورت بگیرد. ما حتماً باید برای مخاطبمان ارزش قائل باشیم و به احترام او به همه این جزییات ریز و درشت توجه کنیم تا به حمایتش از موسیقی ادامه دهد.

امید نعمتی (خواننده)، روزبه اسفندارمز (کلارینت و ساکسوفون)، مهیار طهماسبی (ویولنسل)، کاوه صالحی (گیتار)، داریوش آذر (کنترباس)، سردار سرمست (پیانو و آکاردئون) و امین طاهری (درامز) اعضای گروه پالت را تشکیل می‌دهند.

کنسرت گروه پالت روزهاى ٧ و ٨ خرداد، طى چهار سئانس در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *