تلفیق تئاتر و موسیقی در یک شب

تلفیق تئاتر و موسیقی در یک شب

گروه موسیقی سیمین سپهر به خوانندگی و سرپرستی سوسن سپهری همراه با گروه نمایش “مینیاتور” به سرپرستی بنفشه امیری دوم اردیبهشت ساعت ۱۵ در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

سوسن سپهری عضو و سرپرست این گروه موسیقی با اعلام این خبر گفت: در این اجرا اعضای دو گروه به صورت مستقل و یک در میان، قطعاتی را اجرا می‌کنند که از یک سو شامل موسیقی و آواز و از سوی دیگر، شامل شعرخوانی و نمایش است.

وی افزود: تصور کنید یک عصر عادی، صدای موسیقی ایرانی به گوش برسد، کتاب شعر نفیسی را باز کرده باشید و به ظرافت و زیبایی یک نقاشی مینیاتور چشم دوخته باشید. انگار به‌یک‌باره مینیاتور جان بگیرد، صفحه‏‌ کتاب تبدیل به صحنه اجرا شود و زنان تصویر به حرکت درآیند. با همان لباس و پوشش، همان ظرافت و زیبایی، همان سادگی و صمیمیت. نه در سال‏‌های دور، در همین روزگار ماست.

سوسن سپهری (خواننده و سرپرست گروه)، غزال ناظر فصیحی (نوازنده پیانو) و سپیده شایان راد (نوازنده تنبک) افرادی هستند که در گروه سیمین سپهر هنرنمایی خواهند کرد.

این خواننده موسیقی ایرانی علاوه بر ردیف، موفق به گذراندن دوره آموزشی تلفیق شعر و آواز نزد زنده‌یاد دکتر حسین عمومی طی سال‌های ۱۳۷۶-۱۳۸۷ شد. وی در حال حاضر علاوه بر اجرای کنسرت، فعالیت‌های خود را در حوزه آموزش ردیف‌های آوازی ادامه می‌دهد.

همچنین، بنفشه امیری (طراح و سرپرست گروه)، سارا کاظمی سبزوار (دراماتورژ)، بنفشه امیری، تینا تبریزی زاده، گلناز شکیبا و سارا رفوگر (نقش‌آفرینان) اعضای گروه “مینیاتور” را تشکیل می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *