جامعه ایران به نشاط و تعامل از راه هنر نیاز دارد

جامعه ایران به نشاط و تعامل از راه هنر نیاز دارد

وزیر ارشاد معتقد است که جامعه ایران بیش از هر زمان دیگری به نشاط، تعامل و تأمین نیاز فرهنگی از مجرای موسیقی و سایر حوزه‌های هنر مانند سینما، شعر و نقاشی نیازمند است.

سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ در حاشیه آئین رونمایی از پوئم سمفونی «سرزمین دلاوران» به آهنگسازی احمد پژمان و رهبری شهرداد روحانی در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: آنچه امشب در تالار وحدت شنیدیم به طور حتم حاصل تلاش چند ماهه دوستان هنرمندی بود که بتوانند تجلیلی از آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی داشته باشند. امشب در کنار خود شاهد حضور آزادگان عزیز و خانواده‌هایشان و همچنین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بودیم که در جمع ما حاضر شدند.

او ادامه داد: امروز بیش از هر زمان دیگری به ضرورت گسترش گروه‌های موسیقی به ویژه ارکستر‌ها در سطح ملی نیازمندیم. نسل جوان ما امروز به نشاط نیاز دارد و موسیقی یکی از کانون‌های اصلی نشاط نسل جوان است. موسیقی ما در حوزه آئینی، مقامی، سنتی و موسیقی ارکسترالی که امشب شاهد اجرای آن بودند موضوعاتی بسیار ارزشمند هستند که همه یک پیام دارند. اینکه جامعه ایران بیش از هر زمان دیگری به نشاط، تعامل و تامین نیاز فرهنگی از مجرای موسیقی و سایر حوزه‌های هنر مانند سینما، شعر و نقاشی نیازمند است. به هر ترتیب من صمیمانه از معاونت هنری وزارت ارشاد، آهنگساز و رهبر ارکستر و به ویژه آزادگان عزیز که امشب با لبخند زیبا در این جمع حاضر بودند تشکر می‌کنم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حاضر به صحبت کردن درباره جشنواره موسیقی فجر نشد اما وعده داد که زمان خاصی را برای مصاحبه در این باره اختصاص می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *