حریر شبنم مجید درخشانی منتشر شد

حریر شبنم مجید درخشانی منتشر شد

تازه ترین آلبوم موسیقی مجید درخشانی در مقام آهنگساز با عنوان «حریر شبنم» به خوانندگی رحیم عدنانی توسط مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شد.

 رحیم عدنانی خواننده این آلبوم گفت: آلبوم «حریر شبنم» در سال ۹۲ ضبط شد و دارای ۶ تصنیف و ۴ قطعه آوازی است که قسمت اول آن در دستگاه سه گاه و قسمت دوم آن در آواز ابوعطاست. در این آلبوم از اشعار حضرت حافظ، سعدی، عطار نیشابوری، شفیعی کدکنی، فایز دشستانی و شهرام اقوامی استفاده شده است.

وی درباره ویژگی های این آلبوم بیان کرد: آهنگسازی زیبا و دلنشین استاد مجید درخشانی و آوازهای  اثر از ویژگی ها و مختصات این آلبوم هستند. چرا که در طول مراحل طراحی و معماری آوازها تمام سعی و تلاشم بر این بود که با بهره مندی از تجربیات شنیداری ام و نقطه نظرات گران سنج اساتیدم، به دور از هر گونه تقلید و شبیه سازی به شیوه خواندن اساتید مطرح آواز، با صدای واقعی خودم، آوازهایی را خلق کنم که متعلق به خودم باشد.

این خواننده بیان کرد: اشعار این آلبوم از میان اشعار شاعرانی همچون لایق شیرعلی (شاعر تاجیک)، محمد سبزواری، عطار نیشابوری، سعدی، حافظ، شفیعی کدکنی، فائز دشتستانی و شهرام اقوامی انتخاب شده است. تصنیف زمانه، وادی عشق، ساربان، عاشق زار، لاله واژگون، صیاد دل و همچنین قطعاتی ساز و آوازی قطعات اجرا شده در «حریر شبنم» هستند.

 عدنانی درباره شیوه اجرایی خود در آلبوم منتشر شده اش گفت: کوشش کردم با بهره مندی از شیوه  آوازخوانی اساتیدی که صدایشان و نوع آواز خواندنشان را دوست دارم بدون هر گونه تقلید، از ذوق و خلاقیت خود در طراحی آوازها استفاده کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *