حسین علیزاده در بوشهر روی صحنه می‌رود

حسین علیزاده در بوشهر روی صحنه می‌رود

ستاد «حسین علیزاده» در ادامه تور کنسرت‌های خود با همراهی حمید قنبری در شهر بوشهر روی صحنه خواهد رفت.

این کنسرت بی‌کلام روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ساعت ۲۰:۳۰ در سالن سینما شهید آوینی (بوشهر) روی صحنه خواهد رفت.

در بخش اول این اجرا احسین علیزاده، به بداهه‌نوازی سه‌تار با همراهی تنبک «حمید قنبری» پرداخت و در بخش دوم تار به دست می‌گیرد و بار دیگر با همراهی تنبکِ قنبری بداهه‌نوازی می‌کند. بخش اول برنامه در بیاتِ اصفهان و دشتی خواهد بود و بخش دوم نیز در بیات ترک اجرا شد و به ملودی‌های بازی رسید.

حمید قنبری که این استاد موسیقی ایرانی را در این اجرا همراهی می‌کند، تنبک نواز شناخته شده موسیقی ایران است که اسفندماه سال گذشته آلبوم «دردام ریتم» را با نگاهی متفاوت به قابلیت‌های سازهای کوبه‌ای ایرانی، منتشر کرد.

حسین علیزاده در تمامی این سال‌ها همواره دغدغهٔ اجرای موسیقی در شهرستان‌ها را داشته است و بر این اعتقاد است فضا و حس و حالی که در کنسرت‌های شهرستان وجود دارد، برایش همواره دلنشین بوده است. او در این باره گفته است: ‌«موسیقی ایرانی متعلق به همهٔ ایرانیان است و مردم حق دارند که از این نعمت برخوردار شوند؛ اما متاسفانه در بسیاری از شهرستان‌ها امکان اجرای صحنه‌ای وجود ندارد. در قبل از انقلاب نیز در شهرستان‌ها برنامه‌ای نبود و تنها برنامه موسیقی در شهرستان‌ها برنامه جشن هنر شیراز بود که در این شهر برگزار می‌شد و در این میان دیدار با هموطنان شهرستانی اتفاق بسیار خوشایندی است.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *