حوزه هنری برای تبریز۲۰۱۸ موسیقی می سازد

حوزه هنری برای تبریز۲۰۱۸ موسیقی می سازد

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه واحد موسیقی حوزه هنری استان مسئولیت تولید نواها و آواهای مربوط به تبریز ۲۰۱۸ را برعهده دارد، گفت: قطعات موسیقایی در ارتباط با این موضوع توسط واحد موسیقی حوزه هنری استان تولید می شود.

حسن میلانی با اشاره به اینکه حوزه هنری استان برای تبریز سال ۲۰۱۸ برنامه های متنوع فرهنگی و هنری تدارک دیده است، گفت: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی، اتفاقی مهم برای این شهر است که باید در راستای اعتلای جایگاه این کهن شهر، از آن بهره برداری شود.
وی افزود: حوزه هنری همپای سایر نهادهای فرهنگی با توسعه آموزش های شهروندی، فرهنگسازی برخورد شایسته با گردشگران و راهنمایی مناسب مهمانان می تواند نقش خود را ایفا کند.
میلانی همچنین از انتشار فراخوان برای فیلم نامه نویسی پویانمایی تبریز ۲۰۱۸ توسط حوزه هنری استان خبرداد و گفت: این فراخوان با هدف ایجاد ارتباط با هنرمندان فیلم نامه نویس پویا نمایی و استفاده از ظرفیت این هنردر راستای میزبانی شایسته تبریز در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است.

در نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای اسلامی، شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.
پیش از این شهرهای قدس و قونیه ترکیه به ترتیب به عنوان شهرهای نمونه گردشگری سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ انتخاب شده بود و در اجلاس اخیر کارشناسان ارشد گردشگری این سازمان شهرهای مدینه منوره و تبریز به عنوان شهرهای نمونه گردشگری برای سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ برگزیده شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *