خلاقیت نوازندگان ایرانی شگفت انگیز است

خلاقیت نوازندگان ایرانی شگفت انگیز است

نوازندگان ایتالیایی گروه آدیوس :نوازندگان ایرانی بسیار باهوش و خلاق هستند به طوری که خلاقیت انها شگفت انگیز است.

به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، گروه موسیقی ” آدیوس” با حضور انزوا فاواتا و مارچلو پگین و به سرپرستی سهیل شایسته پور پنجشنبه ۲۸ خرداد ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفت و با استقبال زیادی از سوی علاقمندان به موسیقی مواجه شد.

انزو فاواتا نوازنده ساکسیفون و کلارینت و یکی از فعال ترین و شناخته شده ترین نوازندگان ایتالیایی پس از این اجرا در خصوص چگونگی همکاریش با گروه “آدیوس ” گفت:آنا لخنر  نوازنده ویولنسل قبلا در ایران و در همین مکان سابقه اجرا داشت. از این رو سرپرست گروه “ادیوس” از طریق ایشان پیشنهاد همکاری با این گروه  را به ما داد که این اتفاق بسیار خوبی بود. به هر حال باید بگویم در این اجرا با نوازندگان خوبی آشنا شدم و اجرای خوبی را تجربه کردم.

وی با توجه به اشتراکات فرهنگی  فراوان بین دوکشور ایران و ایتالیا اظهار داشت:ایتالیا و ایران از نظر فرهنگی نقاط مشترک زیادی دارند. در مدتی که در ایران بودم از  موزه موسیقی ایران دیدن کردم  و بسیار لذت بردم . دراین موزه  با سازی آشنا شدم که شبیه به کلارینت بود ولی دو هزار سال قدمت داشت و این مهم نشان دهنده نقاط مشترک بین موسیقی دو کشور است.

فاتاوا که در اجرای اخیر خود به همرا گروه آدیوس دو قطعه سولو را با کلارینت اجرا کرد و  مورد استقبال حضار قرار گرفت در خصوص این دو آهنگ گفت:دو قطعه ای که  اجرا کردم از  آهنگ های سنتی جزیره ای در ایتالیا با نام ساردینا  بود.این آهنگ ها مضمونی دینی دارند و برای  عبادت مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوازنده ساکسیفون که برای بار اول به ایران آمده بود نوازندگان و موزیسین های ایرانی را بسیار باهوش و خلاق  نامید و در پایان صحبت هایش عنوان کرد:من قبلا موسیقی کلاسیک ایرانی را دنبال کرده ام و از شنیدن آثار موزیسین های ایرانی بسیار لذت می برم. در مدتی که در ایران بودم  با کسانی برخورد داشتم که اجراهای بسیار ناب و خوبی داشتند و خلاقیت آنها شگفت انگیز است. از این رو  در صورتی که فرصتی دوباره دست دهد حتما به تهران و دیگر شهر های ایران می آیم و برای این مردم علاقمند به موسیقی کنسرت برگزار می کنم.

مارچلو پگین آهنگساز تنظیم کننده و نوازنده گیتار کلاسیک و گیتار الکتریک نیز که برای اولین بار حضور در ایران  را تجربه می کرد  در سخنان کوتاهی با اعلام خرسندی از حضورش در تهران ابراز داشت:هنگام اجرا حس بسیار خوبی داشتم و با توجه به قابلیت های خوب سالن فرهنگسرای نیاوران  توانستم  شب خوبی را در کنار نوازندگان چیره دست ایرانی تجربه کنم . امیدوارم در آینده بتوانیم همراه این گروه اجراهای دیگری را در تهران و دیگر  شهر های ایران داشته باشیم.  کیفیت بسیاری از این نوازندگان همسطح نوازندگان اروپایی است  از این رو آرزو می کنم  که ایرانی ها نیز برای اجرای  برنامه به ایتالیا بیایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *