دادگستری تهران: ادعای هما هودفر کذب است

دادگستری تهران: ادعای هما هودفر کذب است

هما هودفر، جیسون رضاییان و برخی دیگر از ایرانیان دارای تابعیت آمریکا که به اتهام امنیتی، چندی پیش در باز داشتگاه ایران به سر می بردند، پس از آزادی و بازگشت به آمریکا علیه ایران شکایاتی مبنی بر وجود شکنجه مطرح کردند.
این در حالی است که غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران در گفت و گو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا ، ادعاهای یاد شده را ، کذب خواند.
اسماعیلی اظهار کرد: خود خانم هودفر هم حرفی زده بود که حرف او نقض ادعای خودش است مبنی براینکه شکنجه جسمی و روحی شده است.
وی گفت: در شکنجه جسمی او هم اعلام شده بود که آهنگ ها ومطالبی پخش می شد که برای من آزار دهنده بود.
اسماعیلی ادامه داد: این عبارات، علاوه براینکه ادعای خودش(هودفر) را نقض می کند بلکه کذب محض است؛ چون در بازداشتگاه ها و فضای زندان هایمان، مطلقا موضوع پخش آهنگ و موسیقی وجود ندارد و سیستم صوتی آنجا بسیار محدود است و جز در موارد اطلاع رسانی چیزهای دیگری پخش نمی شود.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: نوع موسیقی فرقی نمی کند که چه به آن ارزش بگذاریم و بگوییم در زندان و اتاق زندان از ناحیه ماموران صوت قرآن یا موسیقی های مختلف پخش شود، فضا اصلا اینگونه نیست و هیچ نوع موسیقی پخش نمی شد البته ممکن است همجوار این خانم یا زندانی های دیگر در ایام ماه محرم مداحی گوش می کردند واین هم برای او(هودفر) صوت نامناسبی جلوه داده شود.
رئیس کل دادگستری تهران درباره شکایات مطرح شده توسط دیگر زندانیان مانند جیسون رضاییان هم اظهار کرد: آنان اظهارات دروغ خود را برملا می کنند و هیچکدام از آنان ادعای مستندی ندارند.
وی ادامه داد: اگر کسی بخواهد این موضوعات را تعقیب کند باید ببیند در زندان های آمریکا و زندان های مدعی حقوق بشر چه با هموطنان خودشان و چه با شهروندان ما که بعضا به جهاتی در کشور های آنان بازداشتند، چگونه رفتار می شود.
اسماعیلی تصریح کرد: اینها ادعاهایی است که صرفا به جهت کینه و عداوتی که با نظام و کشور ما دارند مطرح می کنند و ادعاهایی غیرواقعی و واهی به شمار می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *