«پالمیرا» میزبان کنسرت موسیقی روس ها

«پالمیرا» میزبان کنسرت موسیقی روس ها

یک رهبر ارکستر سرشناس روس اولین کنسرت موسیقی پس از آزادسازی پالمیرا را در آمفی تئاتر این شهر تاریخی برگزار کرد.

 والری جرجیف» که یکی از حامیان «ولادمیر پوتین» محسوب می‌شود، ارکستر سمفونی «مارینسیکی» را در آمفی‌تئاتر رومی شهر تاریخی پالمیرا در سوریه اجرا کرد که چندی پیش پس از ماه‌ها از دست تروریست‌های داعش آزاد شد.

این کنسرت موسیقی کلاسیک در حالی در پالمیرا برگزار شد که اعضای گروه تروریستی داعش در ماه جولای سال گذشته میلادی ویدئویی از قتل‌عام چندین گروگان در آمفی تئاتر پالمیرا منتشر کرده بودند.

در این کنسرت موسیقی «والری جرجیف» قطعاتی از «یوهان سباستیان باخ‌»، «سرگی پروکفیف» و «رایون شچدرین» را در مقابل جمعیتی از سربازان روس‌، مسئولان دولتی و خبرنگاران رهبری کرد.

این در حالی بود که «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه با صدور پیام ویدئویی از برگزاری این کنسرت استقبال کرد.

«جرجیف» تا همین اواخر رهبر اصلی ارکستر سمفونی لندن بود و هم اکنون مدیر ارکستر فیلارمونیک مونیخ است.

این رهبر سرشناس ارکستر، برگزاری این کنسرت در آمفی‌تئاتر شهر تاریخی پالمیرا را اعتراضی به وحشی‌گری و خشونت داعش دانست که از این آمفی تئاتر برای اعدام افراد استفاده می‌کردند.

«والری جرجیف» پیش از این در سال ۲۰۱۲ کنسرتی خیریه برای قربانیان فاجعه اتمی فوکوشیما در توکیو برگزار کرده بود و در سال ۲۰۱۴ نیز یک تور خیریه برای جمع‌آوری کمک برای قربانیان قتل عام مدرسه «بسلان» روسیه ترتیب داده بود.

«پالمیرا» شهر تاریخی استان «حمص»، یکی از مهم‌ترین ویرانه‌های تاریخی جهان و یکی از آثار ثبت‌شده سوریه در میراث جهانی یونسکو است. قدمت بخش اعظم ویرانه‌های «پالمیرا» به قرن‌های اول و دوم میلادی بازمی‌گردد. این شهر باستانی از پاییز سال گذشته میلادی به دست گروه تروریستی داعش افتاده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *