چهاردهمین شب آواز ایرانی ۳۰ مرداد برگزار می شود

چهاردهمین شب آواز ایرانی ۳۰ مرداد برگزار می شود

چهاردهمین محفل موسیقایی «شب آواز ایرانی» شنبه، ۳۰ مرداد ماه با حضور استادان و هنرمندان عرصه ی آواز و موسیقی ایرانی در تالار اندیشه ی حوزه ی هنری برگزار می شود.

در دور تازه ی «شب آواز ایرانی» در هر برنامه، همانند گذشته شش گروه به اجرای برنامه خواهند پرداخت که یک گروه از میان چهره های شناخته شده ی آواز و موسیقی نیز اجرای ویژه خواهد داشت.
پنج گروه جوان منتخب دیگر به شکل رقابتی به صحنه می روند و اجرای این گروه ها را هیئت داوران که از استادان صاحب نام عرصه ی موسیقی و آواز ایرانی اند، ارزیابی می کنند. در پایان هر برنامه نیز گروه برتر معرفی خواهد شد.
در چهاردهمین شب آواز ایرانی خلیل پوستینی به همراه علی اصغر فروزانفر، یکی از گروه های شرکت کننده در مراسم خواهند بود که به اجرای آوازی در مایه ی بیات اصفهان با استفاده از غزل هایی از حضرت حافظ می پردازند.
خلیل پوستینی متولد (۱۳۵۴)، ردیف آوازی را نزد کمال الدین عباسی فرا گرفته ودوره ی تحلیل ردیف و تلفیق شعر و موسیقی را نزد استاد فقید محمدرضا لطفی آموخته است. علی اصغر فروزانفر (متولد ۱۳۵۷)، نوازنده ی تار است که مبانی موسیقی را نزد استاد محمدرضا لطفی، استاد علی رستمیان، استاد صدیق تعریف و حمیدرضا نوربخش آموخته و با شماری از گروه های موسیقی همکاری داشته است.
از دیگر بخش های این برنامه می توان به اجرای پوریا عابدینی به همراه محمدرضا عزیزی، نوازنده ی تار، اشاره کرد که به اجرای آوازی در مایه ی دشتی با استفاده از شعرهای عطار نیشابوری می پردازد.
پوریا عابدینی ردیف آوازی استاد محمود کریمی را نزد فرشید امینی و دوره ی ردیف آوازی طاهرزاده را نزد وحید تاج گذرانده است. پوریا عابدینی برگزیده ی نهمین جشنواره ی ملّی موسیقی جوان است و با تعدادی از گروه های موسیقی همچون چکاوک در مقام نوازنده همکاری داشته است.
محمد رضا عزیزی، نوازنده ی تار، نزد ایرج داوود بیگی و علی قمصری آموزش دیده و همچنین در کارگاه آموزشی استاد حسین علیزاده شرکت داشته است. وی سرپرست گروه موسیقی «نوای جان» است و مقام اول تکنوازی تار در جشنواره ی استانی زنجان را از آن خود کرده است.
در این نشست ماهانه که با هدف تجلیل از پیشکسوتان آواز ایرانی و کشف و معرفی چهره های تازه شکل گرفته است، هنرمندان دیگری نیز اجرا خواهند داشت.
چهاردهمین شب آواز ایرانی به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره های حوزه ی هنری، شنبه، ۳۰ مرداد ماه ساعت ۱۸ در تالار اندیشه ی حوزه ی هنری، واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می شود.
حضور در این محفل برای عموم علاقه مندان آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *