«گُلباغ ترانه» برای آموزش تار و سه تار به نوجوانان منتشر شد

«گُلباغ ترانه» برای آموزش تار و سه تار به نوجوانان منتشر شد

کتاب سه جلدی «گُلباغ ترانه» به کوشش انوش معظمی، برای آموزش تار و سه تار به کودکان و نوجوانان، به همراه یک لوح فشرده صوتی منتشر شد.

انوش معظمی، آهنگساز، نوازنده تار و سه تار و خواننده، کتابی را با عنوان «گُلباغ ترانه» روانه بازار کرده که این اثر، برای آموزش تار و سه تار به کودکان نوجوانان تدوین شده است.
در این کتاب که به همراه لوح فشرده عرضه شده است، ترانه معظمی خواننده ی خردسالی بوده که ترانه ها را خوانده و انوش معظمی نیز افزون بر نوازندگی سه تار، این خواننده خردسال را به صورت همخوان همراهی کرده است.
پویان رمضانی نیز در این مجموعه نوازندگی پیانو و صدابرداری کار را برعهده داشته است.
مؤلف و نوازنده کتاب «گلباغ ترانه» درباره ی این اثر نوشته است: در کشور ما وجود چشمگیر کودکان و نوجوانان مستعد و علاقه مند به فراگیری موسیقی ایجاب می کند تا با به کارگیری شیوه های نوین آموزشی، به نیاز آنان برای فراگیری درست موسیقی پاسخ داده شود.
از آنجا که تاکنون برای سازهای ایرانی متدهای مناسب و ویژه ی کودکان و نوجوانان تدوین نشده است (زیرا در هر سنی باید روش آموزشی مورد نیاز و متناسب با آن سن تهیه و به کار گرفته شود)، مجموعه ی حاضر در سه جلد براساس چنین نیازی برای آموزش تار و سه تار به کودکان و نوجوانان، همراه با سی دی آموزشی طرح ریزی و تألیف شده است.
در این مجموعه ملودی های ساده، زیبا و آشنا به همراه شعرهای کودکانه ی ادبیات ایران و جهان انتخاب شده که می تواند همچون پُل ارتباطی بین دوره های اُرف و دوره های بعدی آموزش موسیقی در نظر گرفته شود تا کودکان و نوجوانان افزون بر درست خواندن ملودی ها و شعرهای این مجموعه، بتوانند آن ها را با تار و سه تار نیز بنوازند.
همراه با این کتاب، یک لوح فشرده ی صوتی نیز عرضه شده که در آن، آهنگ های موجود در کتاب با سه تار و آواز و همراهی پیانو اجرا و ضبط شده است تا هنرجویان با گوش کردن به آن، بتوانند به حالت های اجرایی هر آهنگ بهتر پی ببرند.
کتاب «گلباغ ترانه» به کوشش انوش معظمی و به همت انتشارات هستان منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *