۱۵۰ شیروانی در عرصه موسیقی فعال هستند

۱۵۰ شیروانی در عرصه موسیقی فعال هستند

احمد زیبایی پنجشنبه در گفت و گو با اشاره به اهمیت موسیقی مقامی و سنتی در این استان و شهرستان با بیان اینکه اکثرا هم شغلی به غیر از موسیقی ندارند گفت: از سویی مردم در مجالس کمتر از موسیقی مقامی و محلی استفاده می کنند که درآمدزایی هم برای آنان ندارد گرچه گاها کمک های نقدی و غیر نقدی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد اما بیشتر نیازمند حمایت هستند.
وی اظهار کرد:در راستای تقویت فرهنگ بومی، محلی، آیین ها و سنت های دیرینه مردم بیشتر باید از هنر هنرمندان محلی استفاده کنند تا سنت های گذشته هنری زنده شود.
وی گفت: شماری از هنرمندان این شهرستان در زمینه موسیقی مقامی موفق به کسب مقام های کشوری و بین المللی شده اند و این زمینه خوبی برای ترویج این رشته از موسیقی است.
وی با بیان اینکه مردم باید در مراسم شادی و عروسی از موسیقی مقامی و محلی خود استفاده کنند گفت: زیرا که موسیقی های غربی با فرهنگ ما سازگار نیست و صدای ناهنجار زیای را دارد و در این راستا سعی کرده ایم در اجرای مراسم ها از ظرفیت های هنرمندان موسیقی مقامی و محلی خود شهرستان استفاده شود.
زیبای با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵ شب موسیقی توسط هنرمندان این شهرستان در مناسبت های مختلف برگزار شده است افزود: استقبال مردم از این مجالس خوب بوده است.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: هم اکنون پی گیر راه اندازی اولین آموزشگاه موسیقی در این شهرستان هستیم.
شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *